مقدماتی جام جهانی قطر؛ ایران با پیروزی مقابل هنگ‌کنگ آغاز کرد

فوتبال ایران و هنگ کنگ حق نشر عکس Getty Images

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین مسابقه‌اش در دیدارهای انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا دو بر صفر هنگ کنگ را شکست داد.

تیم ملی ایران این مسابقه را با ترکیب علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم انصاری فرد، محمد حسین کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش، مجید حسینی، رامین رضاییان و سردار آزمون آغاز کرد.

ایران همان طور که مارک ویلموتس، سرمربی‌ بلژیکی‌اش گفته بود از همان ابتدا مسابقه را تهاجمی آغاز کرد. تیم ملی ایران برای رسیدن به گل زیاد منتظر نشد و سردار آزمون در دقیقه ۲۳ روی پاس کریم انصاری‌فرد دروازه حریف را باز کرد.

انصاری فرد چهارده دقیقه بعد می‌توانست دروازه حریف را باز کند اما ضربه برگردان او به تیر دروازه هنگ‌کنگ خورد. بازی با نتیجه یک بر صفر به نفع ایران در نیمه اول تمام شد.

ایران در نیمه دوم هم به حملاتش ادامه داد و کریم انصاری‌فرد توانست در دقیقه ۵۴ دروازه حریف را باز کند.

بازی در ادامه نیز گلی نداشت و با نتیجه دو بر صفر به نفع ایران تمام شد.

حق نشر عکس ANTHONY WALLACE

در این بازی شماری از هواداران میزبان به دنبال اعتراضات اخیر در هنگ‌کنگ پلاکاردهایی را داخل ورزشگاه آورده بودند.

اعتراضات هنگ کنگ در مخالفت با تلاش دولت محلی هنگ کنگ برای تصویب قانون استرداد متهمان به چین آغاز شد. دولت هنگ‌کنگ از تصویب لایحه منصرف شده ولی مخالفان کماکان خواهان استعفای رییس اجرایی این منطقه هستند.

در دیگر بازی این گروه هم امروز بحرین توانست در خانه کامبوج این تیم را با یک گل شکست دهد. به این ترتیب بحرین با ۴ امتیاز از دو بازی صدر نشین است و ایران با پیروزی مقابل هنگ‌کنگ ۳ امتیازی شد و در رتبه دوم جدول قرار دارد.