'سال جهنمی' پل گاسکوئین؛ اتهام آزار جنسی قابل تحمل نیست

پل گاسکوئین حق نشر عکس Reuters

پل گاسکوئین، ستاره پیشین تیم ملی فوتبال انگلیس می‌گوید قبل از تبرئه شدن در دادگاه از اتهام آزار جنسی به یک زن، "یک سال جهنمی" را گذرانده است.

او متهم شده بود که اوت ۲۰۱۸ در قطار یورک به نیوکاسل لب یک زن را "به زور و با شدت" بوسیده است.

گاسکوئین ۵۲ ساله در دادگاه گفت که "بوسه‌ای کوچک به لب‌های" زن زده است تا پس از این که یک مسافر آن زن را چاق نامیده بود، "اعتماد به نفس او را بالا ببرد."

گاسکوئین به نشریه ساندی میرر گفت: "پارسال برایم مثل کابوس بود. من قبلا هم به دردسر افتاده بودم اما هیچ چیز مثل این نبود. نگران بودم که مردم در خیابان جلویم را بگیرند و فحش بدهند یا این که نگذارند به بچه‌هایشان نزدیک شوم. قرار گرفتن در فهرست آزارگران جنسی، در توان من نیست. این سخت‌ترین بخش زندگی بود که از آن گذشته‌ام."

ستاره پیشین تیم‌های نیوکاسل و تاتنهام، که سابقه اعتیاد به الکل را دارد گفت در دوره‌ای که خودش را برای دادگاه آماده می‌کرد، به مدت شش ماه لب به الکل نزد.

او می‌گوید در این مدت تمرین را از سر گرفته است: "من تمام شب را یا دراز و نشست می‌رفتم، یا بشین و پاشو و یا روی دوچرخه بودم. هر کاری که ذهنم را درگیر نگه می‌داشت. هفته‌های قبل از دادگاه خیلی سخت بود اما باید قوی می‌ماندم."

در دادگاه گفته شد گاسکوئین روز ۲۰ اوت که دستگیر شد، مست بوده است. او این اتهام را رد کرد و گفت در معده‌اش وسیله‌ای کار گذاشته شده که اگر مشروب قوی بخورد، حالش بد می‌شود.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption گاسکوئین سابقه اعتیاد به الکل دارد

او به پلیس گفته بود که "یک دختر چاق" را بوسیده تا "اعتماد به نفسش را بالا ببرد."

گاسکوئین در دادگاه گفت پس از این که شنیده یکی دیگر از مسافران گفته "برای چه می‌خواهی با او عکس داشته باشی؟ او زشت و چاق است"، آن کار را انجام داده است.

این هافبک سال‌های قبل انگلیس که ۵۷ بازی ملی در کارنامه دارد، از هر دو اتهام آزار جنسی از طریق لمس کردن و ضربه زدن، تبرئه شد.

او به روزنامه میرر گفت: "اگر هرکس دیگری بود، هرگز دادگاهی نمی‌شد. قبول کرده‌ام که کسی من را دوست ندارد. نباید مجبور شوم، رفتارم را تغییر دهم. امروز صبح شش بار بوسیده شده‌ام، این به معنای این است که مورد آزار جنسی قرار گرفته‌ام؟"

موضوعات مرتبط