مقدماتی جام جهانی؛ افغانستان در برابر قهرمان آسیا فرصت شگفتی را از دست داد

قطر افغانستان حق نشر عکس AFF
Image caption افغانستان در نیمه اول نتواسنت فرصت پنالتی را به گل تبدیل کند

تیم ملی فوتبال افغانستان در آغاز دور برگشت رقابت‌های انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا با نتیجه خفیف یک بر صفر در مقابل قطر، قهرمان آسیا باخت.

دو تیم افغانستان و قطر از ساعت ١٨:٣٠ به وقت کابل در ورزشگاه مرکزی شهر دوشنبه تاجیکستان به مصاف هم رفتند که این دیدار با تک گلی که قطری‌ها در دقیقه ۷۶ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند، به سود این تیم تمام شد.

افغانستان که در این بازی چند بازیکنش را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت با ترکیب متفاوت اویس عزیزی، اسلام امیری، شریف محمد، داوید نجم، ذوالفقار نظری، نور حسین، میلار انتظار، فرشاد نور، فیصل شایسته و آدام نجم در مقایل قطر وارد میدان شده بود.

در این جدال بر خلاف انتظار این تیم افغانستان بود که صاحب توپ و میدان و در نیمه اول بود، توانست نمایش خوبی روی دوازه قطر داشته باشد.

تیم انوش دستگیر در نیمه اول صاحب یک ضربه پنالتی هم شد، اما این پنالتی توسط عمران حیدری خراب شد تا افغانستان شانس برتری مقابل حریفش را از دست بدهد.

حق نشر عکس AFF
Image caption تیم ملی افغانستان

در نیمه دوم هم افغانستان توانست در مقابل حملات قطر مقاومت کند، اما در نهایت اکرم عفیف در دقیقه ٧۶ قفل دروازه را شکست تا قهرمان آسیا از حریفش پیشی بگیرد.

در ادامه افغانستان با ورود نورالله امیری و خیبر امانی به بازی به فاز هجومی رفت اما در نهایت بازی با همین نتیجه به سود قطر به پایان رسید.

فیروز مشعوف، خبرنگار ورزشی که در ورزشگاه حضور داشت می‌گوید، تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه به دلیل همزمان بودن بازی تاجیکستان و قرقیزستان کمتر بود. به گفته وی اردوی تمرینی ده روزه تیم ملی در تاجیکستان باعث شد تا افغانستان دو نمایش خوب در دو مسابقه اخیرش مقابل هند و قطر در این رقابت‌ها داشته باشد.

تیم ملی افغانستان در حال حاضر با ٤ امتیاز پس از قطر و عمان، در آغاز دور برگشت رقابت‌های انتخابی جام جهانی در جایگاه سوم گروه E رقابت‌ها است.

دیدار بعدی افغانستان در ماه مارچ/مارس ٢٠٢٠ به میزبانی بنگلادش برگزار خواهد شد.