احتمال تعویق المپیک به دلیل ویروس جدید کرونا

Tokyo 2020

منبع تصویر، Getty Images

وزیر المپیک ژاپن می‌گوید که به دلیل ترس از شیوع ویروس جدید کرونا احتمال دارد که المپیک ۲۰۲۰ توکیو به تعویق بیافتد و بجای تابستان در اواخر سال جاری میلادی برگزار شود.

در پاسخ به سئوالی که در مجلس ژاپن مطرح شد، سیکو هاشیموتو، گفت که به دلیل قرارداد توکیو با کمیته بین‌المللی المپیک، این مسابقات باید در سال ۲۰۲۰ برگزار شود.

او می‌گوید که این بخش از قرارداد می‌تواند به "اجازه برای به تعویق انداختن مسابقات" تعبیر شود. مسابقات المپیک قرار است از ۲۴ ژوئیه تا ۹ اوت برگزار شود.

خانم هاشیموتو گفت: "تمام تلاش خود را می‌کنیم که بازی‌ها در زمان برنامه‌ریزی شده، انجام شود."

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، هفته پیش گفت که این سازمان "کاملا متعهد" است که بازی‌ها در موعد مقرر برگزار شود. طبق توافق انجام شده، فقط کمیته بین‌المللی المپیک اجازه لغو مسابقات را دارد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا تعدادی از مسابقات مهم ورزشی به تاخیر افتاده‌اند یا لغو شده‌اند، از جمله مسابقات قهرمانی جهان داخل سالن دو و میدانی و گراندپری چین که قرار بود ۱۹ آوریل برگزار شود.

گسترش ویروس جدید کرونا از چین آغاز شد و تا کنون در بیش از ۶۰ کشور جهان، جان بیش از ۳۰۰۰ نفر را گرفته است.

عذرخواهی به دلیل بیرون کردن تماشاگران ژاپنی

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

لایپزیگ یکشنبه گذشته ۱-۱ با بایر لورکوزن مساوی کرد

باشگاه لایپزیگ آلمان نیز از گروهی تماشگران ژاپنی که در حین بازی یکشنبه شب مقابل بایر لورکوزن به دلیل ترس از ویروس جدید کرونا از آن‌ها خواسته شده بود ورزشگاه را ترک کنند، عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، حدود ۱۰ دقیقه بعد از سوت آغاز بازی، به گروهی حدودا ۲۰ نفره از تماشاگران گفته شد که ورزشگاه را ترک کنند.

باشگاه لایپزیگ گفت: "ما می‌خواهیم و باید از این اشتباه عذرخواهی کنیم. متاسفانه، در این مورد به خصوص، به دلیل بلاتکلیفی بزرگی که در کشور ما وجود دارد، این اشتباه در رابطه با مهمانان ژاپنی ما رخ داد."

در آلمان تا کنون ۱۵۰ مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا گزارش شده است.

باشگاه با این گروه (که بخشی از یک هیات تجاری-ورزشی حاضر در لایپزیگ بودند) ملاقات کرده و از آن‌ها خواسته است که در یک بازی دیگر حاضر شوند.