استفاده از 'عروسک‌های جنسی' به جای تماشاگر‌ فوتبال؛ اف‌سی سئول عذرخواهی کرد

عروسک‌های جنسی

منبع تصویر، AFP

اف‌سی‌ سئول، یکی از باشگاه‌های برتر فوتبال در کره جنوبی،‌ از طرفدارانش به دلیل استفاده از عروسک‌های جنسی که بعضی از آنها نشان‌های تبلیغاتی سایت‌های پورنوگرافیک را داشتند، عذرخواهی کرده است. ‌‌

‌این باشگاه در توضیح خود گفته است مانکن‌های عروسکی که استفاده کرده "از نوع عروسک‌های جنسی نبودند" اما پذیرفته است که شرکت تهیه کننده این مانکن‌ها، تولید کننده عروسک‌های جنسی است.

روز یکشنبه اف سی سئول اولین بازی خانگی خود را بدون حضور تماشاگران برگزار کرد. قبل از بازی شرکتی به نام دالکام پیشنهاد داده بود که بعضی از صندلی‌های خالی را با ده‌ها عروسک پر کند. باشگاه هم برای بهتر کردن فضای بازی می‌پذیرد و ۳۰ عروسک، ۲۸ زن و دو مرد، بر صندلی‌ها جا می‌گیرد.

اما تماشاگران بازی در خانه، متوجه علامت‌های تبلیغاتی سایت‌های پورنوگرافی بر روی بعضی از این عروسک‌ها می‌شوند. ‌

شرکت دالکام به بی‌بی‌سی گفته است که قرار بوده "همه تبلیغات از روی عروسک‌ها برداشته شود اما بعضی از هدبندها و دست‌بندهای تبلیغاتی عروسک‌ها جا مانده است."

منبع تصویر، Getty Images

با شیوع کرونا بسیاری از مسابقات ورزشی از جمله لیگ‌های فوتبال در سراسر جهان لغو شدند یا به تعویق افتادند.

لیگ برتر فوتبال کره جنوبی به نام "لیگ کی" قرار بود از فوریه آغاز شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد و بعد از موفقیت کره جنوبی در مهار این ویروس از هشتم ماه می بازی‌هایش را بدون حضور تماشاگران از سر گرفت.

بوندس لیگا، لیگ برتر فوتبال آلمان، که به تعویق افتاده بود از ۱۶ ماه می بدون تماشاگر آغاز شد. ‌

لیگ برتر انگلستان هم ممکن است از ۱۲ ژوئیه آغاز شود. اما لیگ یک فرانسه این فصل از مسابقات را لغو کرده است.

در ایران هم لیگ برتر گفته است مسابقات از ۲۲ خرداد آغاز می‌شود.