تیم‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس از فردا تمرین گروهی می‌کنند

  • دن روآن و سیمون استون
  • بی‌بی‌سی
ورزش

منبع تصویر، Getty Images

با توافق باشگاه‌های لیگ برتر در جلسه امروز، تیم‌ها از سه‌شنبه بتوانند در گروه‌های محدود تمرین کنند. به این ترتیب یک گام برای شروع مجدد گران‌ترین لیگ فوتبال دنیا که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده، نزدیک‌تر خواهیم شد.

از سرگیری لیگ برتر فوتبال انگلیس "پروژه آغاز مجدد" نامیده می‌شود و تیم‌ها امروز در این راستا جلسه‌ای برگزار کردند و تمام آن‌ها به شروع تمرینات گروهی رای موافق دادند.

بازیکنان باید قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و تماس در تمرین‌ها مجاز نیست.

اولین گام از سرگیری رقابت‌های لیگ برتر با همفکری "بازیکنان، مربیان، پزشکان باشگاه‌ها، کارشناسان مستقل و دولت" برداشته شد.

در بیانیه لیگ برتر نوشته شده است: "پروتکل‌های سختگیرانه پزشکی با بالاترین استاندارد تضمین می‌کنند که همه در امن‌ترین فضای ممکن تمرین کنند."

"سلامت افراد شاغل در لیگ برتر مهم‌ترین اولویت است و بازگشت امن به تمرین پروژه‌ای گام به گام است."

"همفکری کامل با بازیکنان، مربیان، باشگاه‌ها و اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای انجام خواهد شد تا به پروتکل تمرین با تماس کامل برسیم."

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
رادیو فارسی بی‌بی‌سی

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پادکست

پایان پادکست

پروتکل‌های رسمی هفته گذشته برای بازیکنان و مربیان فرستاده شده است و آن طور که بی‌بی‌سی مطلع شده است قرار است نه تنها پرچم‌های کرنر، توپ‌ها و تیرهای دروازه بلکه حتی سطحی که در آن بازی می‌شود بعد از هر تمرین ضدعفونی شود.

همچنین بازبینی‌هایی مانند دو بار آزمایش در هفته، پر کردن روزانه پرسشنامه قبل از تمرین و چک کردن دمای بدن به طور مرتب انجام می‌شوند.

باشگاه‌ها شنبه و یکشنبه گذشته از اعضایشان آزمایش کرونا گرفتند. استیو بروس، سرمربی نیوکاسل می‌گوید بازگشت به تمرینات "به امن‌ترین شکل ممکن است."

آقای بروس گفت: "دوران سختی است اما با توجه به اخباری که در مورد شروع مسابقات شنیده‌ام، باید بگویم که به نظر می‌رسد قوانین با در نظر گرفتن بیشترین امنیت ممکن تدوین شده‌اند. مطمئنم که همه از این قضیه خوشنود خواهند شد."

"در فاز اول چهار یا پنج بازیکن اجازه دارند که در یک زمین تمرین کنند؛ به این ترتیب هر بازیکن ربع زمین را در اختیار دارد و مشکلی برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به وجود نمی‌آید. ما هر بار با هشت تا ده بازیکن در دو زمین جداگانه تمرین می‌کنیم."

"همه چیز با در نظر گرفتن امنیت انجام می‌شود. من هیچ مشکلی ندیدم و می‌توانم به هواداران بگویم که مربیان و بازیکنان در مطمئن‌ترین شرایط تمرین خواهند کرد. ما می‌دانیم که این ویروس با استفاده از این روش هم جایی نمی‌رود اما می‌توان گفت در جایی منتظر می‌ماند. به نظرم با رعایت پروتکل‌ها می‌توانیم دوباره همه چیز را از سر بگیریم."

مرحله بعدی چیست؟

۱۹ مه: بازیکنان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی می‌توانند به تمرینات گروهی بازگردند.

۲۵ مه: آخرین مهلت یوفا به لیگ‌های اروپایی تا برنامه‌شان برای شروع مجدد را اعلام کنند.

یک ژوئن: تاریخی که دولت برای شروع مجدد مسابقات ورزشی سطح بالا اعلام کرده.

۱۲ ژوئن: تاریخ احتمالی برگزاری اولین مسابقه لیگ برتر فوتبال انگلیس.