سرمربی لیورپول مشتاق شروع مجدد مسابقات؛ یورگن کلوپ: حسابی دلم برای فوتبال تنگ شده‌است

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول
توضیح تصویر،

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول که مشغول آماده‌سازی تیمش برای شروع مجدد لیگ برتر فوتبال انگلیس در ۱۷ ژوئن است، می‌گوید، واقعا خوشحال است که دوباره مشغول تماشای "یک تیم فوق‌العاده فوتبال" شده است.

مردان یورگن کلوپ با ۲۵ امتیاز اختلاف صدرنشین لیگ برتر فوتبال انگلیس هستند و در آستانه رسیدن به قهرمانی بالاترین دسته فوتبال این کشور پس از ۳۰ سال.

لیگ برتر از ۱۳ مارس به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا متوقف شد.

کلوپ به بی‌بی‌سی گفت: "باورکردنی نیست اما خیلی دلم برایم فوتبال تنگ شده. می‌دانم که این مهم‌ترین مسئله زندگی نیست ولی این عشق من است. امیدوارم مردم هم مثل ما منتظر شروع مجدد فوتبال باشند."

در صورتی که منچستر سیتی مقابل آرسنال (۱۷ ژوئن) ببازد، لیورپول می‌تواند با پیروزی در نخستین مسابقه‌اش قهرمان فوتبال انگلیس شود.

با این حال کلوپ می‌گوید، "هنوز کار زیادی باقی مانده" و لیورپول می‌خواهد "تا جایی که ممکن است در مسابقات پیروز شود."

او گفت: "فکر کردن درباره این موضوع جذاب است ولی ما هنوز قهرمان نشده‌ایم. می‌دانیم نزدیک قهرمانی هستیم، اما نزدیک بودن به معنای رسیدن نیست. هنوز ۲۷ امتیاز دیگر می‌توانیم بگیریم و ما تلاش می‌کنیم تمام این امتیازها را بدست آوریم."

"هنوز قهرمان نشده‌ایم. باید در مسابقات فوتبال حاضر شویم و باید در آن‌ها برنده شویم. نمی‌خواهیم بعد از دو بازی روند پیروزی‌هایمان متوقف شود یا یک همچین چیزی. نتایج را در سرنوشت شما ننوشته‌اند، برای رسیدن به آن‌ها باید سخت کار کنید."

بازیکنان لیگ برتر فوتبال انگلیس از ۲۸ مه اجازه پیدا کرده‌اند که به طور کامل (اجازه تماس با سایر بازیکنان) تمرین کنند و هر هفته هم دوبار از آن‌ها آزمایش کرونا گرفته می‌شود.

و سرانجام جشن قهرمانی برگزار می‌شود

تا پایان این فصل لیگ برتر فوتبال انگلیس ۹۲ بازی باقی مانده و قرار است این مسابقات پشت درهای بسته برگزار شوند.

جردن هندرسون، کاپیتان لیورپول هفته گذشته به بی‌بی‌سی گفت، قهرمانی در لیگ برتر و بالای سر بردن جام قهرمانی در ورزشگاه آنفیلد بدون حضور تماشاگران "خیلی عجیب" است.

کلوپ می‌گوید، جشن گرفتن همراه با تماشاگران سرانجام روزی انجام خواهد شد: "هنگامی که شرایط آن‌قدر امن باشد که مردم بتوانند در تعداد زیاد دور هم جمع شوند".

"اگر ما قهرمان شویم، هر نوع جشنی که ممکن باشد را داخل تیم برگزار می‌کنیم و جشن همراه با تماشاگران موکول می‌شود به زمانی که ما دوباره اجازه انجام آن را پیدا کنیم."

"من می‌توان قول دهم اگر اجازه جشن قهرمانی پیدا کنیم، در خیابان‌ها دور افتخار هم می‌زنیم، هر زمانی که باشد. مهم نیست! ما فقط به یک روز نیاز داریم و هرکسی که بتواند می‌آید و جشن را برگزار می‌کنیم."

بازی خانگی مزیتی ندارد

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
رادیو فارسی بی‌بی‌سی

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پادکست

پایان پادکست

پس از این که مسئولان فوتبال انگلیس گفتند در صورت درخواست پلیس محلی ممکن است محل برگزاری حداکثر ۶ بازی تغییر کند، این احتمال وجود دارد که تعدادی از بازی‌های لیورپول در ورزشگاه بی‌طرف برگزار شود.

احتمال برگزاری دو بازی لیورپول در زمین بی‌طرف بیشتر از سایرین است: یکی داربی مرسی‌ساید مقابل اورتون و دیگری بازی مقابل منچستر سیتی.

کلوپ می‌گوید با این که "عاشق بازی در آنفیلد" است اما رقابت‌های بوندس‌لیگا نشان داده که بازی در ورزشگاه خانگی در غیاب تماشاگران مزیتی محسوب نمی‌شود.

سرمربی آلمانی لیورپول گفت: "جمعیت نمی‌تواند به ما کمک کند اما خب سایر تیم‌ها هم وضع مشابهی دارند و بنابراین چه مزیتی وجود دارد؟ با هر تیمی که بازی کنیم داستان یکی است و برای همین من نگران این موضوع نیستم. ما سعی کردیم این شرایط را با تمرین کردن در ورزشگاه شبیه‌سازی و به آن عادت کنیم."

"اگر آلمان را نگاه کنید، پیروزی‌های زیادی در بوندس‌لیگا وجود ندارد. اگر گزینه دیگر این باشد که اصلا بازی نکنید، من حاضرم تیمم هرجایی که می‌شود بازی کند و برایم مهم نیست."

"بازیکنانم توانستند استراحت کنند"

کلوپ می‌گوید که بازیکنان کلوپ "با بدن‌هایی آماده" به تمرینات تیم بازگشته‌اند و بعضی از آن‌ها پس از مسابقاتی فشرده، توانسته بودند "برای اولین بار پس از مدتی طولانی" استراحت کنند.

او گفت: "بعضی از آن‌ها بهتر از تابستان گذشته بودند که استراحت کوتاه‌تری داشتند. در آغاز کار ما چهار هفته داشتیم و این برایمان کافی است و باید کافی می‌بود. شما هنوز نمی‌دانید که بعد از تعطیلات تابستانی رقابت‌های فصل آینده چگونه آغاز می‌شود و احتمال دارد که اوضاع کمی شبیه الان باشد. از همان مسابقه اول ما با تمام توانمان بازی می‌کنیم."