راجر فدرر ادامه فصل ۲۰۲۰ تنیس جهان را از دست داد

راجر فدرر

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

راجر فدرر، پرافتخارترین مرد تنیس جهان

راجر فدرر، پرافتخارترین مرد تنیس جهان به دلیل انجام یک جراحی دیگر روی زانوی راستش ادامه فصل ۲۰۲۰ تنیس جهان را از دست خواهد داد.

قهرمان ۲۰ گرنداسلم تنیس جهان در ماه فوریه یک جراحی آرتروسکوپی (جراحی محدود بر روی مفاصل اندام‌های حرکتی) داشته اما گفت که در روند بهبودش وقفه افتاده است.

فدرر ۳۸ ساله گفت: "امیدوارم که بتوانم همه شما را در آغاز فصل ۲۰۲۱ تنیس جهان ببینم."

تنیس حرفه‌ای از مارس به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا متوقف شده است. اما فدرر پس از شکست ژانویه مقابل نواک جوکوویچ در نیمه‌نهایی اوپن استرالیا بازی نکرده است.

فدرر در سال ۲۰۱۶ نیز به دلیل جراحی زانو بیشتر فصل را از دست داد، اما سال بعد از آن برگشت و قهرمان اوپن استرالیا و ویمبلدون شد.

فدرر در توییتر نوشت: "چند هفته پیش متوجه شدم که روند پیشرفت بهبود زانویم متوقف شده است. به این ترتیب مجبورم که یک آرتروسکوپی سریع روی زانوی راستم داشته باشم."

"حالا مانند کاری که در زمان منتهی به فصل ۲۰۱۷ انجام دادم، تصمیم گرفتم به خودم زمان کافی برای آمادگی صد در صد در راه بازی در بالاترین سطح را بدهم."

رقابت‌های تور جهانی تنیس در حال حاضر به دلیل شیوع کرونا دست‌کم تا پایان ژوئیه به تعویق افتاده است. طبق برنامه قرار است اوپن آمریکا از ۳۱ اوت و اوپن فرانسه از ۲۰ سپتامبر آغاز شود.

بیشتر بخوانید:

راسل فولر، خبرنگار تنیس بی‌بی‌سی در این رابطه گفت: "این بدترین سال‌ها برای دور ماندن از رقابت‌ها به دلیل مصدومیت است، هرچند که فدرر هنگامی که دوباره بتواند رقابت کند در آستانه جشن تولد چهل سالگی‌اش خواهد بود."

"البته او احتمالا با توجه به تعویق رولان گاروس در این مسابقات شرکت نمی‌کرد و در سال‌های اخیر هم نتواسته بود خودش را با رطوبت هوای نیویورک (شهر میزبان اوپن آمریکا) وفق دهد."

"با توجه به این که هنوز بیماری کووید-۱۹ در بسیاری نقاط جهان باقی مانده، مسافرت کردن همراه با خانواده هم گزینه چندان مناسبی برای فدرر به نظر نمی‌رسد. با این حال راجر هنوز شانس شکستن رکورد ۱۰۹ قهرمانی جیمی کانرز در رقابت‌های حرفه‌ای تنیس را دارد. او تا کنون ۱۰۳ بار قهرمان این تورنمنت‌ها شده است."