فولاد خوزستان قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد

iran FA

منبع تصویر، ISNA

فولاد خوزستان در فینال جام حذفی ایران استقلال تهران را شکست داد و قهرمان شد. مسابقه در نود دقیقه و وقت‌های اضافه بدون گل تمام شد و فولاد در ضربات پنالتی چهار بر دو پیروز شد و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را هم بدست آورد. این اولین قهرمانی فولاد در جام حذفی است.

برای فولاد مهران موسوی (پس از مهار، داور دستور به تکرار داد) زبیر نیک نفس، ساسان انصاری و احمد عبدالله زاده پنالتی‌هایشان را گل کردند.

برای استقلال وریا غفوری و مهدی مهدی پور پنالتی را گل کردند، فرشید اسماعیلی پنالتی را به بیرون زد و پنالتی داریوش شجاعیان را محسن فروزان مهار کرد.

این مسابقه بدون تماشاگر در زمین بی‌طرف، ورزشگاه نقش جهان اصفهان، برگزار شد.

فولاد با این آرایش به زمین رفت: احسان مرادیان، صابر حردانی، سینا شاه عباسی، موسی کولیبالی،وحید حیدریه، محمد آبشک، محمدزبیر نیک نفس، آیاندا پاتوسی، فرشاد احمدزاده، ساسان انصاری و لوسیانو پریرا.

محسن فروزان بجای احسان مرادیان، مهران موسوی بجای موسی کولیبالی، احمد عبدالله‌زاده بجای محمد آبشک و محمد میری بجای آیاندا پاتوسی وارد زمین شدند.

استقلال با ترکیب رشید مظاهری، متین کریم‌زاده، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، وریا غفوری،محمد نادری، فرشید اسماعیلی، مسعود ریگی، آرش رضاوند، سبحان خاقانی و مهدی قائدی وارد زمین شد.

بابک مرادی بجای متین کریم‌زاده، ارسلان مطهری بجای سبحان خاقانی، مهدی مهدی‌پور بجای آرش رضاوند و داریوش شجاعیان بجای مسعود ریگی وارد زمین شدند.

منبع تصویر، IRNA

توضیح تصویر،

فولاد خوزستان

این آخرین بازی یک فصل طولانی در فوتبال ایران بود؛ فصلی که به دلیل شیوع کرونا، دیرتر از دوره‌های قبل آغاز شد و دیرتر از همیشه هم به پایان رسید.

فولاد در یک چهارم نهایی سپاهان را در اهواز در ضربات پنالتی و در نیمه نهایی ملوان انزلی را با دو گل شکست داده بود. اگر چنانچه گفته شده جواد نکونام سرمربی فولاد پس از این بازی از این تیم جدا شود، هم جام حذفی هم سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را برای این باشگاه بجا گذاشته است.

سهمیه ایران در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا ۱+۳ است، یعنی تیم‌های اول تا سوم لیگ برتر و قهرمان جام حذفی.

استقلال مثل دوره پیشین جام حذفی، از سد تیم‌های بزرگی مثل پرسپولیس گذشت تا به فینال برسد. این تیم در فینال سه محروم بزرگ داشت، جز فرهاد مجیدی سرمربی، که از روی سکوها با فریاد بازیکنانش را هدایت می‌کرد، حسین حسینی و محمد دانشگر هم محروم بودند.

استقلال پارسال نیز فینال جام حذفی را به تراکتورسازی تبریز باخته بود.