قلعه‌نویی برای اعتراض به '۴۰ سال ظلم 'مجازات شد

قلعه نویی

منبع تصویر، ISNA

امیر قلعه‌نویی، سرمربی گل‌گهر سیرجان با حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران به سه ماه محرومیت از همراهی تیم خود در تمامی مسابقات رسمی در فصل آتی و پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

فدراسیون فوتبال ایران دلیل محکومیت آقای قلعه‌نویی را "نشر اکاذیب و توهین از طریق بیان مطالبی در مصاحبه های بعد از بازی بین دو تیم گل گهر سیرجان و استقلال تهران" اعلام کرد.

آقای قلعه‌نویی پس از بازی ۱۳ مرداد مقابل استقلال در نیمه‌نهایی جام حذفی ایران حکومت ایران را "ظالم" خوانده و گفته بود "در این چهل سال تنها چیزی که نبوده عدالت است."

در حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران هم به طور مشخص به این بخش از گفته‌های سرمربی گل‌گهر اشاره شده و دلیل محرومیت او "مجموع اوراق و محتویات پرونده از جمله بیانات قلعه‌نوعی از قبیل (در این ۴۰ سال فقط چیزی که بوده ظلم بوده و ظلم بوده و ظلم و نمونه‌اش را در فوتبال هم می‌بینیم ما هم لقممون سالمه و هم نطفمون و عین خیلی ها نیست که این نون‌ها را خورده باشیم)" اعلام شده است.

طبق این حکم سعید الهویی مربی گل‌گهر نیز به دلیل بد رفتاری پس از اخراج از زمین مسابقه و گفته‌هایی "از قبیل (به داور بازی و استقلال با هم تبریک می‌گویم ، امروز فوتبال روی کثیف خودش را به ما نشان داد)" دو ماه محروم و ۳۰ میلیون تومان جریمه شد.

به گفته فدراسیون فوتبال ایران این احکام به مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است.

استقلال با گل‌های وریا غفوری موفق شد دو بر یک در نیمه‌نهایی جام حذفی مقابل گل‌گهر پیروز شود و به فینال این مسابقات برسد. این تیم دیروز (دوشنبه) در ضربات پنالتی مقابل فولاد خوزستان شکست خورد.

آقای قلعه‌نویی که پرافتخارترین مربی لیگ فوتبال ایران است و سال‌ها به عنوان بازیکن و مربی در تیم استقلال فعالیت می‌کرد، پس از آن مسابقه به شدت نسبت به داوری معترض بود.

مدتی پس از صحبت‌های امیر قلعه‌نویی سازمان بسیج ورزشکاران نیز واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای "ظرفیت شکست" این مربی را کم عنوان کرد و پرسید: "چرا زمانی که در این سال‌ها شما قهرمان شدید صحبتی از بی‌عدالتی نکرده‌اید؟"