تنیس اوپن آمریکا؛ مدافع قهرمانی به دلیل مصدومیت کنار کشید

Dominic Thiem wins US Open

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

دومینیک تیم ۱۷ بار در مسابقات حرفه‌ای تنیس قهرمان شده و از سال ۲۰۱۶ در تمامی دوره‌های مسترز آخر فصل (بین ۸ تنیس‌باز برتر سال) حاضر بوده است

دومینیک تیم، مدافع عنوان قهرمانی اوپن آمریکا، رقابت‌های امسال را به دلیل مصدومیت مچ از دست خواهد داد. این تنیس‌باز اتریشی تا پایان فصل در مسابقه دیگری نیز حاضر نمی‌شود.

تیم ۲۷ ساله که از ویمبلدون نیز کنار کشیده بود به دلیل این مصدومیت پس از حضور در اوپن مایورکا که در ماه ژوئن برگزار شد، از میادین دور بوده است.

آخرین گرنداسلم فصل تنیس جهان از دوشنبه ۳۰ ماه اوت در نیویورک آغاز می‌شود.

مرد شماره ۶ تنیس جهان با اعلام این خبر در توییتر نوشت: "من به توصیه‌های پزشکی عمل می‌کنم. فرآیند بهبودم خیلی خوب پیش رفت ولی هفته پیش، بعد از زدن یک توپ دوباره دردم شروع شد."

"بعد از تعدادی آزمایش، پزشکان گفتند که دستم به زمان بیشتری نیاز دارد، برای همین ما تصمیم گرفتیم، محافظه‌کارانه عمل کنیم و به دستم زمان بیشتری برای بهبود بدهیم. هنوز زمان زیادی از حرفه من باقی مانده و خیلی مهم است که ریسک نکنم و به عقب بازنگردم."

دومینیک تیم در دوره قبلی مسابقات با عملکردی حماسی نخستین قهرمانی خود در یک گرنداسلم را به دست آورد. او در حالی که مقابل دوستش ساشا زورف دو ست عقب افتاده بود، به بازی برگشت و دیدار فینال را برد.

راجر فدرر، پرافتخارترین مرد تنیس جهان دیگر غایب بزرگ اوپن آمریکا است. او سه روز قبل اعلام کرد که یک بار دیگر زانویش را جراحی خواهد کرد و "ماه‌های زیادی" از میادین دور خواهد بود.

این تنیس‌باز ۴۰ ساله که با قهرمانی در ۲۰ گرنداسلم (در کنار رافائل نادال و نواک جوکوویچ) پرافتخارترین مرد تنیس جهان است، سال گذشته میلادی دو بار زانوی راستش را جراحی کرد.

فدرر در مرحله یک‌چهارم نهایی ویمبلدون حذف شد و سپس از حضور در المپیک توکیو کناره‌گیری کرد.

او در ویدئویی که در اینستاگرام منتشر کرد، گفت: "ماه‌های زیادی نمی‌توانم بازی کنم. از خیلی جهت‌ها تصمیم سختی بود، اما می‌دانستم کار درستی است به این دلیل که می‌خواهم سلامت باشم و مثل قبل بتوانم بدوم."

"همچنین می‌خواستم روزنه امیدی برای بازگشت به مسابقات داشته باشم. واقع‌گرا هستم و می‌دانم این کار در سن من و بعد از یک جراحی دیگر چقدر سخت است. ولی می‌خواهم سلامتی‌ام را حفظ کنم و با هدف بازگشت به مسابقات دوران بهبود را طی می‌کنم."