نلو وینگادا سرمربی پرسپولیس شد

Image caption نلو وینگادا عربستان سعودی را به قهرمانی آسیا و الزمالک را به قهرمانی باشگاه های مصر رسانده است

پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران صاحب سومین مربی خود در فصل جاری شد.

نلو وینگادا مربی 55 ساله پرتغالی با حضور در دفتر باشگاه پرسپولیس یک قرارداد همکاری 18 ماهه را به امضاء رساند.

به این ترتیب این مربی پس از افشین قطبی و افشین پیروانی، تا پایان فصل آینده و در جریان لیگ قهرمانان آسیا هدایت باشگاه پرسپولیس را به عهده خواهد داشت.

وینگادا کار مربی گری خود را در سال 1981 با تیم پرتغالی بلننزز (Belenenses) آغاز کرد که در آن فصل به دسته دوم لیگ پرتغال سقوط کرد.

او دربین سالهای 1988 تا 1991دستیار کارلوس کیروش در تیم ملی زیر بیست سال پرتغال بود و پس از آن در سال 1996 هدایت تیم ملی عربستان را بعهده گرفت.

او پس از قهرمانی عربستان سعودی در جام ملت های آسیا در آن سال پس از گذراندن دوره ای کوتاه در تیمهای پرتغالی هدایت تیم الزمالک مصر را بعهده گرفت و در سال 2004 این تیم را به قهرمانی لیگ برتر مصر رساند، اما پس از آن مورد توجه تیم ملی المپیک مصر قرار گرفت.

اما این مربی پرتغالی در پی ناکامی از رساندن تیم فوتبال المپیک مصر به مرحله نهایی رقابت های المپیک پکن از سمت خود استعفا کرد.

نلو وینگادا در تازه ترین تجربه خود به عنوان سرمربی تیم ملی اردن برگزیده شد که پس از ناکامی در رساندن این تیم به مرحله چهارم مقدماتی آسیا (7 امتیاز از شش بازی در گروه سه مقدماتی آسیا با کره شمالی، کره جنوبی و ترکمنستان) از این سمت کنار رفت.

وینگادا در شرایطی مربی گری پرسپولیس را بعهده می گیرد که این تیم با 43 امتیاز از 25 بازی و پس از استقلال و ذوب آهن در مکان سوم جدول لیگ برتر ایران قرار دارد.

او در اولین آزمون، در روز جمعه 13 فوریه در داربی پایتخت بر روی نیمکت پرسپولیس خواهند نشست.