باقری اولین پیروزی را به وینگادا هدیه کرد

Image caption کریم باقری گل پرسپولیس را در دقیقه 48 به ثمر رساند

در هفته بيست و هفتم ليگ برتر، پرسوليس تهران در ورزشگاه آزادى ابومسلم مشهد را با يك گل پشت سر گذاشت.

نلو وينگادا، سرمربى پرتغالى در دومين حضور روى نيمكت پرسپوليس، اولين پيروزى اش را با اين تيم تجربه كرد.

پرسپوليس كه به نظر مى رسد پس از تساوى در داربى شرايط بهترى يافته، با كسب سه امتياز بازى برابر ابومسلم با ۴۷ امتياز حداقل براى ۲۴ ساعت بالاتر از ذوب آهن در رده دوم ايستاد.

ابومسلم هيچوقت حريف آسانى براى پرسپوليس نبوده است. اين تيم در بازى رفت قرمزپوشان را با افشين قطبى ۴-۳ شكست داد و در فصل گذشته هم پرسپوليس به سختى در آزادى يك امتياز از تيم مشهدى گرفته بود.

على حنطه، سرمربى ابومسلم تاكيد كرده بود تيمش براى برد به تهران مى آيد: "تساوى چه براى ما و چه براى آن ها ارزش زيادى ندارد."

با اين حال بازى دو تيم در ۳۰ دقيقه ابتدايى چندان جذاب نبود.توپ بيشتر در ميانه زمين گردش داشت و مصدوميت هاى پى در پى بازيكنان چندين بار جريان مسابقه را متوقف كرد.

پس از آن پرسپوليس رفته رفته با استفاده از ارسال هاى در عمق و شوت هاى از راه دور بر بازى تسلط يافت. قرمزها در دقيقه ۳۶ مقابل دروازه ابومسلم نمايشى طوفانى داشتند؛ ابتدا شوت پژمان نورى توسط دروازه بان ابومسلم دفع شد، در برگشت ضربه مازيار زارع به تير دروازه برخورد كرد و باز هم در برگشت ضربه برگردان على كريمى را دروازه بان گرفت.

نيمه اول به دليل توقف هاى مكرر ۶ دقيقه وقت اضافه داشت.

با آغاز نيمه دوم پرسپوليس به دنبال يك حركت منسجم تيمى به گل رسيد و كريم باقرى روى پاس خوب كريمى با شوتى محكم از پشت محوطه جريمه دروازه حريف را در دقيقه ۴۸ باز كرد.

۵ دقيقه بعد، شهاب گردان، دروازه بان ابومسلم به بهانه تاخير توپ جمع كن مسابقه، توپ را به سوى او پرتاب كرد و با كارت قرمز داور رو برو شد.

احسان خرسندى از زمين خارج شد و مهدى ثابتى به جاى گردان درون دروازه ابومسلم قرار گرفت.

Image caption نلو وینگادا اولین پیروزی خود با پرسپولیس را به دست آورد

در اين ميان گزارشگران در حال صحبت با توپ جمع كن بودند و تماشاگران پرسپوليس نيز او را تشويق مى كردند.

بازى در اين نيمه باز هم توقف داشت؛ اين بار داور به دليل نورى كه از روى سكوها به صورت دروازه بان تازه وارد ابومسلم تابانده مى شد براى دقايقى مسابقه را متوقف كرد.

سرمربى ابومسلم براى جبران نتيجه در تعويضى شجاعانه و در شرايطى كه تيمش ۱۰ نفره بود ژان گودى، مهاجم كامرونى خود را هم به زمين فرستاد، اما ثمرى نداشت و ابومسلم در نهايت بازى را با يك گل واگذار كرد و در رده سيزدهم باقى ماند.

آمار بازى

پرسوليس تهران درصد مالكيت توپ- ۵۸% موقعيت خطرناك- ۸ كرنر- ۶ آفسايد- ۵ كارت زرد- ۴ كارت قرمز- ۰

ابومسلم مشهد درصد مالكيت توپ- ۴۲% موقعيت خطرناك- ۲ كرنر- ۴ آفسايد- ۲ كارت زرد- ۴ كارت قرمز- ۱

در اين روز سپاهان اصفهان هم با تك گل عماد رضا مهمان خود، برق شيراز را شكست داد و موقعيتش را در رده چهارم جدول محكم كرد.

اين چهارمين شكست پياپى تيم برق با سرمربى گرى فرشاد پيوس است. اين تيم به همراه داماش و پيام در انتهاى جدول و در آستانه خداحافظى با ليگ برتر قرار دارد.

۷ ديدار ديگر هفته بيست و هفتم روز چهارشنبه ۳۰ بهمن (۱۸ فوريه) برگزار مى شود.

مطالب مرتبط