استقلال صدرنشینی را از دست داد

در هفته سی و دوم لیگ برتر، استقلال تهران با توقف برابر فولاد خوزستان صدرنشینی را از دست داد و ذوب آهن اصفهان با پیروزی 2-1 مقابل برق شیراز به صدر جدول لیگ رسید. پرسپولیس 2-1 پیکان را پشت سرگذاشت و در رده پنجم ایستاد.

استقلال تهران 0- فولاد خوزستان 0

استقلال تهران دو هفته مانده به پایان لیگ برتر صدر جدول را در اهواز از دست دادند.

استقلال پس از نتایج ضعیف در لیگ قهرمانان آسیا روزهای سختی را می گذراند و با تساوی این هفته مقابل فولاد ممکن است قهرمانی لیگ را در آخرین روزها از دست دهد.

استقلالی ها در روزهای حساس پایان فصل با حاشیه جدیدی هم روبرو هستند؛ شایعاتی در مورد تبانی قلعه نویی و استقلالی ها در بازی استقلال تهران و استقلال اهواز در لیگ دوم مطرح شده که قرار است درکمیته انضباطی بررسی شود.

فولاد خوزستان با تساوی مقابل استقلال در رتبه هفتم جدول ماند. این تیم در بازی رفت با یک گل استقلال را در آزادی شکست داده بود.

مجید جلالی، سرمربی فولاد گفته بود: " بازی سنگينی مقابل استقلال پيش رو داريم. به صحبت‌هايی كه درباره احتمال تبانی برخي تيم‌ها در رقابت‌های تعيين كننده مطرح می‌شود توجه نمی كنم، تنها مصمم هستيم جايگاه‌مان را در جدول ارتقا دهيم."

نیمه اول بازی جذاب نبود و موقعیت جدی روی دروازه ها ایجاد نشد، تنها در دقیقه 45 هاشم بیک زاده در تک به تک با دروازه بان فولاد یک فرصت خوب را از دست داد.

نیمه دوم متفاوت بود. برخلاف انتظار فولاد بهتر کار کرد و با دوندگی زیاد بازیکنان و تعویض های موثر جلالی چندین بار دروازه استقلال را تهدید کرد اما موفق به گلزنی نشد.

در این نیمه اضطراب نزد بازیکنان استقلال مشهود بود.

در دقیقه 82 سیاوش اکبرپور بهترین موقعیت استقلال را از دست داد، ضربه سر او با اختلاف کم از بالای دروازه فولاد بیرون رفت و بازی با تساوی 0-0 به پایان رسید.

در این دیدار مجتبی جباری از ابتدا در ترکیب استقلال حضور داشت و فابیو جان واریو به دلیل مصدومیت غایب بود.

آمار بازی

استقلال تهران

موقعیت خطرناک- 3 - کرنر- 2 - آفساید- 0 -کارت زرد- 3

فولاد خوزستان

موقعیت خطرناک- 4 -کرنر- 4 - آفساید- 0 -کارت زرد- 1

پرسپولیس تهران 2- پیکان قزوین 1

پرسپولیس که موفق ترین نماینده حاضر ایران در رقابت های آسیایی است، این هفته در لیگ برتر با درخشش علی کریمی پیکان قزوین را در ورزشگاه آزادی برد و با 52 امتیاز و یک پله صعود به رتبه پنجم رسید.

پرسپولیس با این پیروزی به کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا امیدوار ماند.

تیم پیکان در نیمه اول نمایش بسیار خوبی داشت و چندین بار دروازه میزبان را با خطر جدی روبرو کرد، اما برخلاف جریان بازی پرسپولیس در دقیقه 40 با استفاده از تک موقعیت خود در این نیمه از حریف پیش افتاد؛ علی کریمی با حرکت تکنیکی خود مدافعان پیکان را در محوطه جریمه جا گذاشت و پاس او را محسن خلیلی به گل تبدیل کرد.

در نیمه دوم پرسپولیس بازی را در اختیار داشت.

در دقیقه 48 کریمی در تک به تک با دروازه بان به خطا متوقف شد، داور خطای پنالتی اعلام کرد و مازیار زارع، هافبک پرسپولیس ضربه پنالتی را به گل دوم تیمش تبدیل کرد.

پیکان در دقیقه 85 توسط ایمان حیدری یکی از گل های خورده را جبران کرد و بازی 2-1 به سود پرسپولیس تمام شد.

پیکان قزوین با این شکست در رده هشتم باقی ماند.

دو تیم در دیدار رفت به تساوی 2-2 رسیده بودند.

آمار بازی

پرسپولیس تهران

موقعیت خطرناک- 5 -کرنر- 5 -آفساید- 3 -کارت زرد- 0

پیکان قزوین

موقعیت خطرناک- 7 -کرنر- 8 -آفساید- 0 -کارت زرد- 2

در دیگر بازی حساس هفته، ذوب آهن اصفهان در شیراز مهمان تیم قعرنشین برق بود و با کسب 3 امتیاز به صدر جدول رسید.

برق شیراز با قبول این شکست، آخرین شانس خود را برای ماندن در لیگ برتر از دست داد و سقوطش به دسته اول قطعی شد.

ذوب آهن در این دیدار در دقایق 13 و 22 توسط محمدرضا خلعتبری و قاسم حدادی به گل رسید و تک گل برق هم در دقیقه 44 از روی نقطه پنالتی زده شد.

ذوب آهن که هفته ها منتظر لغزش استقلال بود، با این پیروزی از تساوی آبی ها در اهواز نهایت استفاده را برد و با 63 امتیاز بالاتر از استقلال ایستاد.

در سایر بازی های هفته سی و دوم نتایج زیر بدست آمد:

پیام مشهد 2- راه آهن شهرری 1

مس کرمان 1- داماش گیلان 0

سایپا تهران 0- ابومسلم مشهد 0

سپاهان اصفهان 2- استقلال اهواز 1

ملوان بندرانزلی 1- مقاومت سپاسی شیراز 0

پاس همدان 0- صبای قم 0

در پايان این هفته، ذوب آهن اصفهان با 63 امتياز، استقلال تهران با 62 امتیاز، مس کرمان با 55 امتياز و سپاهان اصفهان با 52 امتیاز در رده هاى اول تا چهارم اند و تيم هاى استقلال اهواز، داماش گيلان و برق شیراز در انتهاى جدول قرار دارند.

مطالب مرتبط