لیگ برتر ایران: اولین پیروزی پرسپولیس در لیگ نهم

کرانچار، مربی پرسپولیس
Image caption کرانچار و تیمش در دو هفته گذشته با انتقادات زیادی روبرو بودند.

پرسپولیس پس از دو تساوی پیاپی این هفته به دیدار پاس همدان، دیگر تیم بدون برد لیگ رفت.

پاسی ها با یک باخت و یک تساوی، لیگ نهم را ناامید کننده شروع کرده بودند. علیرضا منصوریان، سرمربی تازه کار پاس در حالی مقابل پرسپولیس به دنبال اولین پیروزی فصل بود که تیمش در دو هفته اول بدون حتی یک گل زده بدترین خط حمله را در جدول داشت.

با این همه منصوریان به این بازی خوشبین بود: "در بهترین زمان با پرسپولیس روبرو می شویم. این تیم هنوز به آمادگی نرسیده، از همه مهمتر سرمربی آن شناختی از پاس و تفکرات من ندارد و این سبب می شود به برد امیدوار باشم."

اما پرسپولیس در همدان به کمتر از سه امتیاز راضی نبود.

کرانچار و تیمش در دو هفته گذشته با انتقادات زیادی روبرو بودند، تا آنجا که مدیر عامل باشگاه به سرمربی کروات هشدار داد در شیوه بازی و نتیجه گیری پرسپولیس تجدیدنظر کند. کرانچار هم گفته بود خودش از تساوی‌های پیاپی تیم خسته شده است.

رویارویی پرسپولیس و پاس پر هیجان و تماشایی بود.

دو تیم برای برد به زمین آمده بودند و هر دو در نیمه اول چند فرصت مناسب روی دروازه‌ها داشتند.

در این نیمه میثاق معمارزاده، دروازه بان پرسپولیس دو موقعیت تک به تک را از مهاجمان پاس گرفت و کریم باقری، میثم بائو و شیث رضایی هم فرصت های گلزنی قرمزپوشان را از دست دادند.

در آغاز نیمه دوم، پاس به گل برتری رسید؛ در دقیقه ۵۰ هادی اصغری روی اشتباه مدافع پرسپولیس در دفع توپ با دروازه بان تک به تک شد و اولین گل فصل پاس را در نخستین حضورش در این تیم زد.

کرانچار پس از دریافت گل، وسلی (مهاجم برزیلی جدید پرسپولیس) و محمد پروین را به زمین فرستاد.

حضور این دو ریتم بازی پرسپولیس را تغییر داد.

پروین دردقیقه ۷۵ روی یک ضربه ایستگاهی مستقیم گل تساوی قرمز ها را زد.

پرسپولیس روند هجومی خود را تا آخرین دقایق ادامه داد و در دقیقه ۸۹ پاداش حملاتش را گرفت؛ این بار هادی نوروزی روی نفوذ وسلی و پاس خوب او صاحب توپ شد و از چند قدمی دروازه، گل برتری پرسپولیس را زد.

پرسپولیس اولین پیروزی لیگ نهم را در همدان جشن گرفت. با این برد، کرانچار حداقل برای مدتی انتقادها را فراموش می کند، اما نیمکت پاس روزهای پرالتهابی در پیش خواهد داشت.

در دیگر بازی این روز، استقلال اهواز در خانه با یک گل برابر مس کرمان پیروز شد.

هفته سوم لیگ برتر روز جمعه ۳۰ مرداد (۲۱ آگوست) دنبال می شود.

مطالب مرتبط