ایران بازی دوستانه را به بحرین باخت

عکس آرشیوی از تیم ملی فوتبال ایران
Image caption این دومین بازی دوستانه ایران پس از بازمانده از جام جهانی بود

دیدار دوستانه تیم های ملی ایران و بحرین با برتری ۴-۲ تیم بحرین به پایان رسید.

تیم ملی ایران پس از ناکامی در راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۰، در دومین بازی دوستانه خارج از خانه با بحرین روبرو شد. پیش از این، تیم ایران ۳ بر ۲ تیم ملی بوسنی را برده بود.

تیم ملی فوتبال بحرین با هدایت میلان ماچالا - سرمربی اهل چک - هنوز شانس صعود به جام جهانی را دارد؛ این تیم در دو بازی رفت و برگشت مرحله پلی آف برابر عربستان قرار می گیرد و در صورت موفقیت، در آخرین گام باید تیم ملی نیوزلند را حذف کند.

ماچالا گفته بود تیم ایران شبیه عربستان بازی می کند و این مسابقه یک دیدار تدارکاتی مفید برای تیم او است.

در آخرین جدول رده بندی فیفا، تیم بحرین ۴ پله پایین تر از ایران در مکان شصت و پنجم است. در آسیا، تیم ایران رتبه چهارم و بحرین رده ششم را دارد.

افشین قطبی، سرمربی تیم ایران برخلاف بازی دوستانه با بوسنی در این مسابقه بازیکنان لژیونر را در اختیار نداشت.

تیم ملی ایران با ترکیب وحید طالب لو، محمد نصرتی، هادی عقیلی، سیدجلال حسینی (۴۶، احسان حاج‏صفی)، حسین کعبی (۸۰، علیرضا محمد)، خسرو حیدری (۸۰، مجتبی زارعی)، فرزاد آشوبی (۷۵، حسن اشجاری)، پژمان نوری(۵۶، حسین کاظمی)، فریدون زندی، محمدرضا خلعتبری(۴۲، هادی نوروزی)، و آرش برهانی به زمین رفت.

تیم ایران بازی را برتر از حریف آغاز کرد، ولی برخلاف جریان مسابقه در دقیقه ۹ روی اشتباه مدافع و دروازه بانش گل خورد. محمد عبدالرحمن روی یک ارسال از سمت راست از درون محوطه جریمه گل اول بحرین را زد.

پس از دریافت گل، تیم ایران ضعیف کار کرد و در دقیقه ۲۸ باز هم روی ضعف خط دفاعی دروازه اش توسط اسماعیل عبدالعطیف باز شد.

تک گل ایران را در نیمه اول فریدون زندی روی پاس خوب محمدرضا خلعتبری زد؛ خلعتبری با تکنیک قابل توجهش دفاع بحرین را پشت سر گذاشت، زندی را در موقعیت تک به تک با دروازه بان صاحب توپ کرد و او توپ را درون دروازه فرستاد.

خلعتبری در دقایق پایانی این نیمه به دلیل مصدومیت جایش را به هادی نوروزی داد.

در نیمه دوم بحرین هجومی تر شد و روی حملات پردامنه خود و ضعف مفرط خط دفاعی ایران باز هم به گل رسید؛ این بار سلمان عیسی روی یک ارسال کاشته در دقیقه ۵۳ با ضربه سر گل زد.

حملات شتابزده و بی برنامه ایران برای جبران بی نتیجه بود، هرچند در دقیقه ۸۳ خطای دست مدافع بحرین در محوطه جریمه به زندی فرصت داد تا از روی نقطه پنالتی باز هم اختلاف را به یک گل برساند، اما پایان کار این نبود.

داور در آخرین دقیقه زمان تلف شده یک پنالتی دیگر، این بار برای بحرین اعلام کرد. عبدالوهاب علی ضربه پنالتی را در دقیقه ۹۹ به گل تبدیل کرد و بحرین بازی را با نتیجه قابل توجه ۴-۲ برد.

تیم ملی ایران از یازده رویارویی پیشین با بحرین ۵ برد، ۳ باخت و ۳ تساوی در کارنامه داشت. ایران هرگز در بحرین موفق به شکست این تیم نشده است.

تیم ایران در سومین دیدار تدارکاتی خود روز شنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر) در تاشکند برابر تیم ملی فوتبال ازبکستان به میدان می رود.

افشین قطبی تیم ایران را برای مسابقات مقدماتی جام ملت های ۲۰۱۱ آسیا آماده می کند.

مطالب مرتبط