استقلال از شکست فرار کرد

استقلال تهران که هفته گذشته در لحظات پایانی برابر مقاومت سپاسی به پیروزی رسیده بود، در هفته بیستم با گل دقیقه 94 مهدی سید صالحی از باخت مقابل فولاد خوزستان گریخت.

استقلال با برد هفته قبل برابر مقاومت سپاسی از بحران فاصله گرفت و این هفته برای ماندن در میان مدعیان و جبران فاصله 10 امتیازی با سپاهان صدرنشین به دیدار فولاد خوزستان رفت، اما برخورد توپ به تیرک دروازه آبی ها در همان دقایق ابتدایی از یک روز سخت برای تیم صمد مرفاوی در اهواز خبر داد.

فولاد خوزستان در رتبه هفدهم برای بقا در لیگ برتر می جنگد. این تیم با هدایت مجید جلالی نیم فصل دوم را بهتر شروع کرد، از سه مسابقه آخر یک برد و دو تساوی داشت و با بازی خوب این هفته خود مقابل مدافع عنوان قهرمانی به آینده امیدوارتر شد.

برتری فولاد در نیمه اول دو موقعیت جدی برای این تیم همراه داشت؛ در دقیقه 6 سعید رمضانی توپ را به تیرک عمودی دروازه استقلال زد و در دقیقه 35 ضربه کاشته جواد شیرزاد در آستانه دروازه توسط محمد محمدی دفع شد.

شاگردان جلالی در این نیمه میانه زمین را کاملا در اختیار داشتند، اجازه بازیسازی به هافبک های استقلال ندادند و آبی پوشان بدون حتی یک حمله جدی روی دروازه میزبان به رختکن رفتند.

فولاد خوزستان در آغاز نیمه دوم پاداش بازی برتر خود را گرفت و کرنر ارسالی مهدی چمن آرا از سمت راست با جایگیری اشتباه بازیکنان استقلال و ضربه سر ملادن بارتولویچ، بازیکن بوسنیایی فولاد در دقیقه 55 راهی دروازه آبی ها شد.

استقلال برای جبران نتیجه تلاش کرد، ولی تیم مرفاوی سردرگم بود و آبی پوشان بارها با پاس های اشتباه در میانه زمین توپ را از دست دادند.

دو فرصت مناسب استقلال در دقایق 61 و 72 هدر رفت؛ ضربه سر مهدی سید صالحی از کنار دروازه عبور کرد و ضربه سر فرهاد مجیدی در دستان حسین آشنا، دروازه بان فولاد جای گرفت.

در این میان فولاد خوزستان هم با ضد حملات خطرناکش چشم به گل های بیشتر داشت.

صمد مرفاوی که دوباره بحران را در چند قدمی می دید، در دقایق 84 و 86 پائولو رینالدو و هادی شکوری را جایگزین جانواریو و آرش برهانی کرد. تعویض دوم، سرمربی استقلال را باز هم در آخرین لحظات نجات داد.

در دقیقه 94، خسرو حیدری از سمت راست توپ را روی دروازه فرستاد، دروازه بان ضربه سر شکوری، بازیکن تازه وارد را برگشت داد و سید صالحی توپ برگشتی را به گل تساوی تیمش تبدیل کرد.

به این ترتیب استقلال در روزی که اصلا خوب نبود، یک امتیاز در اهواز گرفت. آبی پوشان 31 امتیازی شدند و با یک پله سقوط پس از سپاهان، ذوب آهن و پیکان در رده چهارم ایستادند.

فولاد خوزستان با 18 امتیاز در رتبه هفدهم جدول باقی ماند.

سایر دیدارها:

استیل آذین 2 - ذوب آهن اصفهان 2

ملوان انزلی 0 - پیکان قزوین 1

ابومسلم مشهد 1 - صبای قم 3

سایپا کرج 2 - راه آهن شهرری 1

مس کرمان 2 - استقلال اهواز 0

رقابت های هفته بیستم لیگ برتر روز جمعه 27 آذر (18 دسامبر) دنبال می شود. در حساس ترین بازی ها، سپاهان اصفهان میزبان مقاومت سپاسی شیراز است و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی با پاس همدان دیدار می کند.

مطالب مرتبط