تیم ملی فوتبال ایران مغلوب قطر شد

عکس از خبرگزاری مهر

تيم ملی فوتبال ايران در تورنمنت چهارجانبه قطر مقابل تیم ملی این کشور در آخرین دقیقه 3-2 مغلوب شد.

تورنمت چهارجانبه قطر با حضور تیم های ملی فوتبال ایران، قطر، کره شمالی و مالی در دوحه قطر برگزار می شود و تیم ایران در اولین بازی خود برابر میزبان مسابقات قرار گرفت.

تیم قطر در شروع مسابقه ایران را غافلگیر کرد و در 10 دقیقه ابتدایی روی اشتباهات مدافعان ایران با دو گل پیش افتاد.

در دقیقه 6، قطر با اشتباه احسان حاج صفی در سمت راست صاحب توپ شد، بازیکنان این تیم با سه پاس توپ را به علی عفیف در محوطه جریمه رساندند و عفیف با ضربه ای محکم توپ را درون دروازه مهدی رحمتی فرستاد.

چهار دقیقه بعد یک ارسال از سمت راست با تعلل هاشم بیگ زاده و ضربه سر محمد ماجد، مهاجم قطر به گل دوم میزبان تبدیل شد.

بازیکنان ایران در 15 دقیقه پایانی نیمه اول بازی را در اختیار گرفتند و پیش از پایان نیمه با ضربه تماشایی میلاد زنیدپور یکی از گل های خورده را جبران کردند. زنیدپور در دقیقه 39 روی یک بازی ترکیبی در پشت محوطه جریمه به توپ رسید و با یک شوت محکم در اولین بازی ملی خود، برای ایران گلزنی کرد.

در آغاز نیمه دوم آندرانیک تیموریان جانشین محمد نوری شد. با حضور تیموریان تیم ایران به مراتب بهتر بازی کرد، به گل تساوی رسید و چند موقعیت دیگر را هم از دست داد.

گل دوم ایران را حاج صفی در دقیقه 48 روی کرنر ارسالی زنیدپور از سمت چپ زد.

قطر هم در این نیمه فرصت گلزنی داشت. سباستین سوریا دوبار توپ را به تیرک دروازه ایران زد و سرانجام اشتباه آشکار حسین کعبی، کاپیتان تیم ایران، در آخرین دقیقه بازی نتیجه را به سود میزبان رقم زد.

با اشتباه کعبی در کنترل توپ، محمد ماجد در دقیقه 94 با رحمتی تک به تک شد و قطر را به گل برتری رساند.

برای تیم ایران در این دیدار مهدی رحمتی، هاشم بیگ زاده (73، غلامرضا رضایی)، جلال حسینی، هادی عقیلی، احسان حاج صفی، محمد نوری (46، آندرانیک تیموریان)، پژمان نوری، میلاد زنیدپور، محمدرضا خلعتبری، حسین کعبی و میلاد میداوودی (83، محسن خلیلی) بازی کردند.

تورنمنت قطر در روزهای فیفا نیست و تیم ایران در این مسابقات جواد نکونام و مسعود شجاعی را در اختیار ندارد.

تیم ملی فوتبال ایران روز چهارشنبه 9 دی (30 دسامبر) با تیم مالی دیدار می کند و شنبه 12 دی (2 ژانویه) مقابل تیم کره شمالی قرار می گیرد.

تیم ملی کره شمالی در اولین دیدار این تورنمنت 1-0 تیم مالی را شکست داد.

تیم ایران برای رسیدن به جام ملت های آسیای 2011 آماده می شود و افشین قطبی، سرمربی تیم پیش تر گفته است که حضور در تورنمنت قطر نه برای قهرمانی که برای آمادگی و هماهنگی بازیکنانش است.

تیم ملی فوتبال ایران روز 17 دی ماه (7 ژانویه) در دومین دیدار مرحله برگشت مسابقات مقدماتی جام ملت ها مهمان تیم ملی سنگاپور خواهد بود.