مخالفت فدراسیون ها با تشکیل وزارت ورزش و جوانان

مجلس ایران
Image caption مجلس ایران چهارشنبه گذشته کلیات طرح تبدیل سازمان های ملی جوانان و تربیت بدنی به وزارت ورزش و جوانان را تصویب کرد

روسای پنجاه و یک فدراسیون ورزشی ایران با انتشار نامه ای با تصمیم مجلس ایران برای ادغام دو سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس ایران، چهارشنبه گذشته، کلیات طرح تبدیل سازمان های ملی جوانان و تربیت بدنی به وزارت ورزش و جوانان را تصویب کردند.

به نوشته پایگاه خبری سازمان تربیت بدنی، روسای فدراسیون ها تاکید کرده اند که این طرح در شرایط فعلی نه تنها کمکی به حل مشکلات ورزش ایران نمی کند، بلکه می تواند پیشرفت آن را مختل کند.

طرح تشکیل وزارت ورزش و جوانان با ۱۴۱ رای موافق، ۴۶ رای مخالف و ۶ رای ممتنع به تصویب مجلس رسیده است.

پیروزی حریف ایران برابر قطر

تیم ملی فوتبال کره شمالی، همگروه ایران در جام ملت های ۲۰۱۱ آسیا، در دیداری دوستانه مقابل تیم قطر پیروز شد.

این بازی در شهر دوحه برگزار شد و کره شمالی با تک گلی که از روی نقطه پنالتی زد، میزبان جام ملت ها را شکست داد.

هفته گذشته، ایران در بازی تدارکاتی با قطر به تساوی بدون گل رسید.

ایران و کره شمالی به همراه عراق و امارات متحده عربی در گروه D جام ملت ها قرار دارند و قطر در گروه A با ازبکستان، چین و کویت همگروه است.

پانزدهمین دوره جام ملت های آسیا از ۱۷دی تا ۷ بهمن (۷ تا ۲۷ ژانویه) در دوحه برگزار می شود.

نکونام: گروه دشواری داریم

جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، گروه این تیم را در جام ملت های آسیا دشوار می داند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، نکونام گفت: "عراق، قهرمان دوره پیش، سرسخت ترین حریف ما است. کره شمالی همواره تیم قابل احترامی است و امارات هم با سرمایه گذاری خوبی که انجام داده، حریف سختی خواهد بود."

با این همه، او ایران را مدعی قهرمانی در این مسابقات دانست و گفت: "ژاپن و کره جنوبی همیشه مدعی هستند. اما فکر می کنم این دوره، ایران و استرالیا هم مدعی قهرمانی باشند."

جواد نکونام در جام ملت های ۲۰۱۱، چهارمین حضورش را در این رقابت ها تجربه می کند.

رونمایی از نشان المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو

همزمان با آغاز سال جدید میلادی از نشان المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو رونمایی شد.

مراسم رونمایی در ساحل کوپاکابانای برزیل و با حضور یک و نیم میلیون نفر که برای جشن آغاز سال نو گرد هم آمده بودند، برگزار شد.

نشان بازی های المپیک ۲۰۱۶، سه نفر به رنگ های نارنجی، سبز و آبی است که در دایره ای می رقصند و دست ها و پاهایشان به هم متصل است. این نشان با عبارت "الهام بخش حال و میراث آینده" توصیف شده است.

ژاک روگ، رییس کمیته بین المللی المپیک که در مراسم رونمایی حضور داشت، طراحی این نشان را خلاقانه و بیانگر نگرش برزیل به این بازی ها دانست.

آغاز رالی داکار

از امروز (شنبه)، مسابقات رالی داکار در بوینس آیرس آرژانتین آغاز می شود و شرکت کنندگان در سه بخش اتومبیلرانی، موتورسواری و کامیون رانی در مسیری نه هزار و پانصد کیلومتری رقابت خواهند کرد.

این سومین باری است که رالی داکار به دلایل امنیتی به جای آفریقا در آمریکای جنوبی انجام می شود.

سال گذشته، در بخش اتومبیلرانی، کارلوس ساینز، راننده اسپانیایی تیم فولکس واگن و در بخش موتورسواری، سیریل دسپره، موتورسوار فرانسوی تیم کی تی ام به قهرمانی رسیدند.

مطالب مرتبط