بلاژویچ از تیم المپیک چین جدا شد

میروسلاو بلاژویچ
توضیح تصویر،

آقای بلاژویچ روزی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود

میروسلاو بلاژویچ، سرمربی تیم المپیک چین پس از ناکامی در راهیابی به مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن از این تیم جدا شد.

بلاژویچ که سابقه سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران را دارد، دسامبر گذشته و پس از نتایج ضعیف تیم زیر ۲۳ سال چین در بازی های آسیایی گوانگجو، هدایت تیم المپیک چین را بر عهده گرفت و قرار بود تا پایان سال ۲۰۱۲ سرمربی این تیم باشد.

اما چین با تساوی خانگی بدون گل و و باخت ۴-۱ در مسقط مقابل عمان در بازی پلی اف، از رقابت های انتخابی المپپک کنار رفت و سرمربی باتجربه کروات تصمیم به جدایی از این تیم گرفت.

به گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال چین استعفای بلاژویچ را پذیرفته است.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال چین در این باره گفت: "ما امیدوار بودیم بلاژوپچ برای مدت طولانی تری سرمربی تیم زیر ۲۳ سال چین باشد، اما مسائل حل نشده بسیاری همچون هماهنگی بازیکنان با باشگاه ها و برنامه ریزی مسابقات وجود دارد."

بلاژوپچ که مهمترین افتخارش در دوران مربیگری کسب مقام سوم جام جهانی ۱۹۹۸ با تیم کرواسی است، در سال ۲۰۰۱ سرمربی تیم ملی ایران بود ولی نتوانست با این تیم به مسابقات جام جهانی ۲۰۰۲ صعود کند.

او سپس سرمربی تیم ملی فوتبال بوسنی و هرزگوین شد. پس از آن به چین رفت و با تیم شانگهای شنهوا به مقام سوم این کشور رسید.

بلاژوپچ دومین سرمربی کروات است که در ماه های اخیر چین را ترک می کند.

برانکو ایوانکوویچ که او هم سابقه حضور روی نیمکت تیم ملی ایران را دارد، ماه می گذشته پس از نتایج ضعیف تیم شاندونگ لئونگ از این تیم چینی اخراج شد.

ایوانکوویچ در دوران سرمربیگری میروسلاو بلاژوپچ در تیم ملی ایران دستیار او بود و پس از برکناری بلاژوپچ، سرمربی تیم ایران شد.

ایران با هدایت او در جام ملت های ۲۰۰۴ آسیا سوم شد و به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان نیز صعود کرد.