اما و اگرها پس از حذف هلند از جام ملت‌های اروپا

تیم ملی هلند حق نشر عکس asa
Image caption تیم ملی هلند با سه باخت متوالی از جام ملت های اروپا حذف شد

پس از باخت دو بر یک هلند و حذف این تیم مقابل پرتغال در مرحله مقدماتی جام ملتهای اروپا، برت فان ماوریک، مربی ۶۰ ساله این تیم از پاسخ دادن در مورد آینده خود در تیم ملی هلند خودداری کرد، اما گفته که مسئولیت کامل شکست در مقابل پرتغال را می پذیرد.

برت فان مارویک در پاسخ به خبرنگاران پس از مسابقه این تیم با پرتغال در مقابل پرسش درباره آینده کاری اش در تیم ملی هلند، تنها به این پاسخ اکتفا کرد: "شما هر سوالی از من می‌توانید بکنید، غیر از سوال درباره آینده من".

هلند که پیش از آغاز بازی‌ها با توجه به عملکرد خوب خود در مرحله مقدماتی و صعود نسبتا آسان، یکی از بخت‌های قهرمانی جام ملت‌های اروپا به شمار می رفت، با سه باخت پی در پی در مقابل آلمان، دانمارک و پرتغال از این مسابقات حذف شد.

در مورد علت اصلی حذف تیم پر امید هلند، حدس و گمان‌های فراوانی از هم اکنون در رسانه‌های این کشور مطرح است.

آرین روبن، هافبک هلند در مورد پشت صحنه حذف هلند گفته است: "البته که ما مشکلات داخلی در تیم داشتیم اما ما این مسایل را پشت درها نگه می‌داریم. اما باور کنید ما تلاش خود را کردیم ولی آن اتفاقی که باید نیفتاد."

روبن معتقد است که عطش پیروزی در تیم ملی هلند وجود داشته است.

او گفت: "ما در کنار هم نتوانستیم پیروز باشیم. منظور من همه اجزای تیم است اعضای تکنیکی، بازیکنان، و کل تیم. این واقعیت تلخ دنیای ورزش است. در نتیجه ما باید در آینه نگاه کنیم."

پس از بازگشت هلند به خانه، عملکرد تیم ملی زیر ذره بین طرفداران هلندی قرار گرفته است، تیمی که با امیدهای فراوانی راهی این مسابقات شد و دست خالی به خانه برگشت.

این نخستین بار در تاریخ فوتبال هلند است که تیم ملی این کشور سه بازی رسمی پی در پی را می بازد.

مطالب مرتبط