محرومیت مادام العمر لانس آرمسترانگ تایید شد

به روز شده:  19:02 گرينويچ - دوشنبه 22 اکتبر 2012 - 01 آبان 1391
آرمسترانگ

آرمسترانگ تا آخر عمر از فعالیت‌های مرتبط با دوچرخه سواری محروم شد.

فدراسیون بین المللی دوچرخه سواری، امروز با تایید محرومیت های آژانس ضد دوپینگ آمریکا، آرامسترانگ را تا آخر عمر از فعالیت‌های مرتبط با دوچرخه سواری محروم کرد و تمام عنوان‌های او را پس گرفت.

پت مکواید، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری درباره آرمسترانگ گفت:"لانس آرمسترانگ جایی در دوچرخه سواری ندارد و او مستحق این است که فراموش شود."

مکوواید همچنین گفت، تمامی عنوان‌های این دوچرخه سوار آمریکایی از اول آگوست ۱۹۹۸ را از او گرفته می شود.

مرد ایرلندی، رئیس فدراسیون بین المللی دوچرخه سواری که از سال ۲۰۰۶ ریاست این فدراسیون را بر عهده دارد، امروز را "نقطه عطفی در این ورزش " توصیف کرد:" من بسیار متاسفم که ما در آن زمان نتوانستیم، گناه یکی از مجرمان را در این ورزش کشف کنیم و او را از این ورزش بیرون بیندازیم"

آرمسترانگ، ۴۱ ساله، چندی پیش از سوی آژانس ضد دوپینگ آمریکا برای تمام عمر از فعالیت ورزشی محروم شده بود.

این آژانس دوپینگ او را " پیشرفته ترین، حرفه ای ترین و موفق ترین دوپینگ تاریخ توصیف کرده بود.

این دوچرخه سواری آمریکایی که پس از مبارزه با سرطان به دوچرخه سواری حرفه ای بازگشت، هفت سال پیاپی یعنی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ قهرمان مسابقات تور دو فرانس شد.

آرمسترانگ همواره اتهام دوپینگ را رد کرده ولی حدود دو ماه پیش اعلام کرد که ترجیح می دهد در این باره سکوت کند و این اتهام ها را به چالش نکشد.

آژانس ضد دوپینگ آمریکا در ابتدای ماه جاری، گزارشی هزار صفحه ای از شواهد دو پینگ این دوچرخه سوار را منتشر کرد که شامل شهادت با قید سوگند بیست و شش نفر- از جمله پانزده نفر هم تیمی های سابق- او بود.

آرمسترانگ در سال ۲۰۰۵ از ورزش دوچرخه سواری بازنشسته شد ولی در سال ۲۰۰۹ دوباره به این ورزش بازگشت و پس از دوسال دوباره از دوچرخه سواری خداحافظی کرد.

او پس از انتشار گزارش آژانس ضد دوپینگ آمریکا، اظهارنظری نکرده است. تیم هرمان وکیل در توصیف گزارش گفته است:"قضاوت یک طرفه و شتابزده بوده است"

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.