اولین مسابقه بوکس حرفه‌ای در افغانستان

به روز شده:  17:05 گرينويچ - دوشنبه 29 اکتبر 2012 - 08 آبان 1391
رحیمی

مراسم وزن کشی حمید رحیمی و سعید ام بلوا روز دوشنبه در کابل برگزار شد.

فردا سه‌شنبه ۳۰ اکتبر(۸ آبان)، همه نگاه‌های بوکس حرفه‌ای جهان به کابل پایتخت افغانستان خواهد بود که میزبان مسابقه بوکس حرفه‌ای"مبارزه برای صلح" است.

مسابقه ۱۲ راندی برای کسب کمربند قهرمانی میان وزن دابلیو بی اُ،فدراسیون بوکس جهانی، اولین مبارزه‌ای حرفه‌ای بوکس است که در افغانستان برگزار می شود.

دو بوکسوری که در این مسابقه با هم مبارزه می کنند حمید رحیمی مشت زن افغان متولد آلمان و سعید ام بلوا از تانزانیا هستند که امروز در وزن کشی شرکت کردند.

سعید امبلوا که ۲۳ ساله است در ۳۱ مبارزه قبلی حرفه ای خود ۱۹ بار برنده بوده، هشت بار مقابل حریفان خود شکست خورده و ۴ بار هم مساوی کرده است.

رحیمی که شش سال از حریف‌اش بزرگتر است، در۲۱ مبارزه حرفه‌ای پیشین خود، ۲۰ بار پیروز بوده است.

او باور دارد که تنها ورزش می تواند جامعه قومیتی افغانستان را کنار هم قرار دهد. او امیدوار است که "مبارزه برای صلح" بتواند این کار را انجام دهد.

او گفته است:" کودکان نباید اسلحه در دست گیرند، آنها باید وارد ورزش شوند و من ورزش را باور دارم.

من می دانم که ورزش قدرت و کشش این را دارد که همه مردم را جذب کند. من امیدوارم این مسابقه صلح را به شهر من بیاورد"

هدف اصلی از برگزاری این مبارزه، ارائه تصویری از صلح و آزادی در کشوری است که چهل سال با جنگ و تروریسم دست به گریبان بوده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.