دعوت از ایران برای کشتی در میدان تایمز نیویورک

به روز شده:  17:22 گرينويچ - پنج شنبه 21 فوريه 2013 - 03 اسفند 1391

مسئولان کشتی آمریکا که در حاشیه برگزاری جام جهانی کشتی در ایران به سر می برند، از کشتی گیران این کشور دعوت کرده اند تا برای انجام یک مسابقه نمادین، روز ۱۶ مه (۲۶ اردیبهشت) امسال در میدان تایمز نیویورک در مقابل هم قرار گیرند.

این در حالی است که تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی بر آمریکا به فینال جام جهانی رسید.

به گزارش ایسنا، در حساس ترین دیدار از دور مقدماتی جام جهانی کشتی آزاد، تیم ملی ایران در حضور حدود ۱۲ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی موفق شد آمریکا را با نتیجه ۶ بر یک شکست دهد.

کشتی گیران ایرانی با چهار پیروزی پیاپی به فینال رسیدند و مانند جام جهانی کشتی فرنگی در دیدار نهایی باید با کشتی گیران روسیه مسابقه دهند.

حسن رحیمی، مسعود اسماعیل پور، مهدی تقوی، احسان لشگری، حامد تاتاری و کمیل قاسمی در مقابل کشتی گیران آمریکایی پیروز شدند و عزت الله اکبری مقابل جوردن باروز، قهرمان المپیک شکست خورد.

ریچ بندر رئیس اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا نیز همراه هیاتی از مسئولان آمریکایی به منظور ملاقات همتایان ایرانی به این کشور رفته است تا درباره تلاش برای ممانعت از حذف کشتی از مسابقات المپیک مذاکره کنند.

در این ملاقات ریچ بندرخطاب به محمد علی آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک ایران گفت: "من می خواهم از شما دعوت کنم تا برای برگزاری مسابقه کشتی در روز ۱۶ مه در میدان تایمز به شهر نیویورک بیایید."

بر اساس تصاویری که خبرگزاری رویترز منتشر کرده، آقای علی آبادی به دعوت او جواب مثبت داده است.

ریچ بندر در ادامه گفت: "ما با فدراسیون کشتی ایران رابطه ای غنی و دیرینه ای داریم که تا به امروز ادامه داشته و در آینده نیز تداوم خواهد داشت."

آقای علی آبادی نیز ضمن تایید این موضوع گفت: "آمریکا در حوزه کشتی کشوری بسیار قوی به شمار می رود. آنها هم در صددند تا کشتی از المپیک حذف نشود. این موضوعی نیست که تنها به آمریکا و ایران مربوط باشد. همه کشورهایی که در رشته کشتی فعال هستند و یا دارای هواداران کشتی هستند، آگاهانه در راستای این هدف تلاش می کنند."

پیشتر یک بار دیگر کشتی گیران روسیه نیز در میدان تایمز با کشتی گیران آمریکا مسابقه داده بودند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.