بایرن مونیخ؛ سریع ترین قهرمانی در تاریخ بوندس لیگا

یوپ هاینکس
Image caption یوپ هاینکس سرمربی بایرن مونیخ از فصل آینده جای خود را پپ گواردیولا خواهد داد

بایرن مونیخ شش بازی مانده به پایان فصل بوندس لیگا را با پیروزی یک بر صفر مقابل اینتراخت فرانکفورت قهرمانی‌اش را جشن گرفت تا سریعترین قهرمانی در تاریخ این رقابت‌ها را به نام خود ثبت کند.

باستین شواین اشتایگر با یک پشت پای زیبا تنها گل این بازی را روی پاس فلیپ لام به ثمر رساند. بایرن مونیخ در این فصل تا به حال تنها یک بار باخته و فقط ۱۳ گل دریافت کرده است.

تنها باخت این در اکتبر سال گذشته و مقابل بایر لورکوزن با نتیجه دو بر یک بود.

بوروسیا دورتموند قهرمان فصل پیش در حال حاضر با ۲۰ امتیاز کمتر در رده دوم جدول بوندس لیگا قرار دارد.

یوپ هاینکس سرمربی بایرن مونیخ که در انتهای فصل جای خود را به پپ گواردیولا خواهد داد، پس از مسجل شدن قهرمانی تیم‌اش گفت:" اینکه ما توانستیم بعد از ۲۸ مسابقه قهرمان بوندس لیگا شویم اتفاقی بی نظیر است، یکی از چیزهایی که بایرن مونیخ در این فصل به نمایش گذاشت این بود که این تیم در بالاترین سطح قرار دارد اما ما این کار را با یکپارچگی و هماهنگی در تیم انجام داده‌ایم"

بایرن مونیخ پس از کسب بیست و سومین عنوان قهرمانی بوندس لیگا می تواند با خیالی آسوده بر روی لیگ قهرمانان اروپا و بازی برگشت با یونتووس تمرکز کند.

هفته گذشته بایرن مونیخ در بازی رفت این تیم دو تیم در آلیانس آرنا دو بر صفر یونتووس را شکست داده بود.

بایرن با کسب ۷۵ امتیاز از ۲۸ بازی و شش مسابقه مانده تا پایان فصل می تواند رکورد فصل گذشته دورتموند را که در پایان فصل گذشته ۸۱ امتیاز کسب کرده بود، بهبود ببخشد.

بورسیا دورتموند در دو فصل گذشته قهرمان بوندس لیگا شده بود.