کشتی در المپیک می‌ماند

حق نشر عکس AP
Image caption کشتی پیش از رای گیری از شانس بیشتری برای ماندن در المپیک برخودار بود

با رای اکثریت اعضای کمیته بین المللی کشتی المپیک در میان ۲۶ ورزش‌ اصلی بازی‌های تابستانی ۲۰۲۰ باقی ماند.

کشتی با به دست آوردن ۴۹ رای اعضای کمیته بین المللی المپیک ، موفق شد در بازی‌های تابستانی ۲۰۲۰ هم حضور داشته باشد. بیسبال و سافتبال ۲۴ رای و اسکواش تنها ۲۲ رای کسب کردند.

از میان سه ورزش کشتی، بیسبال/سافتبال و اسکواش، تنها یک رشته می توانست جزء رشته‌های اصلی المپیک در سال ۲۰۲۰ باشد.

کشتی که یکی از ورزش‌های اصلی المپیاد‌های باستانی بوده است، پس از ارزیابی عملکرد این رشته ورزشی درالمپیک ۲۰۱۲ لندن، توسط کمیته بین المللی المپیک در ماه فوریه ۲۰۱۳ از رشته های اصلی بازی‌های تابستانی کنار گذاشته شد.

نناد لالوویچ، رئیس فدراسیون بین المللی کشتی در سه ماه گذشته تغییرات متعددی را برای جذب نظر کمیته بین المللی المپیک در این ورزش بوجود آورد. کم کردن زمان و اضافه کردن امتیازها دو مورد از تغییرات کشتی در سه ماه گذشته بوده است.

آقای لالوویچ در دفاع از کشتی تاکید کرد که مسئولان فیلا برای باقی ماندن در المپیک، قوانین فیلا، برابر جنسیتی، نظام مدیریتی و عملیاتی این فدارسیون را مورد بازبینی قرار داده‌اند.

او در آغاز تشریح برنامه خود برای اعضای کمیته بین المللی المپیک گفته بود:" امروز مهمترین روز در تاریخ ۳۰۰۰ ساله کشتی است."

در جلسه امروز صبح کمیته بین المللی المپیک در بوئنوس آیرس روسای هر کدام از این سه ورزشی در ۳۰ دقیقه برنامه و دلایل خود را برای قرار رفتن در میان ۲۶ رشته ورزشی المپیک بیان کردند.

بیسبال و سافتبال پس از المپیک ۲۰۰۸ پکن، از فهرست رشته‌های اصلی المپیک حذف شدند، اما این دو رشته با ارایه برنامه‌ای مشترک شانس خود را برای بازگشت به بازی‌های تابستانی امتحان کردند.

در میان این سه رشته ورزشی، اسکواش برای اولین بار قصد داشت تا جزء رشته‌های المپیک شود.