تیم ملی والیبال ایران فینالیست مسابقات قهرمانی آسیا شد

Image caption ایران در مسابقه نهایی با کره جنوبی روبرو خواهد شد

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا در امارات، با شکست سه بر صفر ژاپن به دیدار نهایی این رقابت‌ها راه یافت.

بازیکنان تیم والیبال ایران در سه ست پیاپی و نتایج ۲۵ بر ۱۹بر ، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۲ تیم ملی والیبال ژاپن را شکست دادند.

ژاپن با هفت قهرمانی پرافتخارترین تیم در مسابقات قهرمانی والیبال آسیا است؛ این تیم در دو سال گذشته همواره مقابل تیم ایران مغلوب شده است.

تیم ایران بازی را با ترکیب ترکیب معروف، موسوی، غلامی، غفور، زرینی، قائمی و ظریف آغاز کرد.

در ست اول شیمزو بازیکن با تجربه این تیم با عملکرد مناسب، امتیازهای خوبی برای این تیم کسب کرد.

بازیکنان ایران در ابتدای ست اول سرویس‌های متعددی را از دست دادند و همین باعث شد که ژاپنی‌ها در برگشت و روی حرکت‌های سرعتی امتیاز کسب کنند.

در نهایت ایران با آبشارهای سنگین حمزه زرینی و بازیسای خوب سعید معروف موفق شد، ست اول را ۲۵ به ۱۹ پایان برد.

اشتباهات بازیکنان ایران در ست دوم و دفاع روی تور خوب ژاپن باعث شد در وقت استراحت فنی اول، این تیم ۸ بر ۶ پیش بیفتد.

آمدن شهرام محمودی به بازی، باعث شد سه امتیاز پشت سر هم به دست آورد، بازیکنان تیم ایران به روند امتیازگیری خود ادامه دادند و در نهایت در وقت استراحت فنی دوم، ایران ۱۶ بر ۱۲ از ژاپن پیش بود.

در اواخر این ست، آبشارهای شهرام محمودی و عملکرد خوب مدافعان روی تور ایرن باعث شد، ایران در ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به پیروزی دست یابد.

ژاپن ست سوم را بهتر آغاز کرد، اشتباه‌های فردی بازیکنان ایران باعث شد این تیم چند امتیاز از پیش بیفتد، در وقت استراحت فنی اول ژاپن ۸ بر ۴ از ایران جلو بود.

بازیکنان ژاپن تا امتیاز ۱۰ بر ۶، برتری خود را حفظ کردند ولی آبشار شهرام محمودی و دفاع مدافعان ایران اختلاف را به یک امتیاز رساند.

بازیکنان ایران در ادامه توانستند اختلاف را کم کنند و در امتیاز ۱۴ دو تیم برابر شدند، دو تیم پس از تساوی تا امتیاز ۱۹ شانه به شانه پیش رفتند ولی سرویس‌ خوب آرمین تشکری امتیاز ایران را به ۲۰ رساند.

عملکرد خوب مدافعان روی تور ایران در نهایت باعث شد ایران ست سوم را هم ۲۵ بر ۲۲ به پایان برد. تیم ملی والیبال ایران با پیروزی سه بر صفر مقابل ژاپن به مسابقه نهایی مسابقات والیبال آسیا راه یافت.

مطالب مرتبط