سپ بلاتر: سعی می کنیم بلوکه شدن پول ایران برطرف شود

سپ بلاتر، رییس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در نشست خبری امروز خود در تهران گفت بلوکه شدن پول ایران از سوی قدرت‌های سیاسی تحمیل شده اما این سازمان بدون شک سعی می کند اين مشکل تا کنگره بعدی فيفا برطرف شود.

رئیس فیفا که روز گذشته برای سفری دو روزه به منظور دیدار و گفتگو با مقامات ایرانی وارد تهران شد، امروز پنجشنبه ۱۶ آبان با شرکت در یک نشست خبری گفت که بلوکه شدن پول ایران از سوی قدرت‌های سیاسی تحمیل شده و فیفا نمی‌تواند تصمیم‌های سیاسی را تغییر دهد.

او در ادامه گفت: "تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم تلاش برای برون‌رفت کشورها از مشکلاتی است که به آن دچار شدند به همین خاطر در مذاکراتی که با دولت سوئیس داشته‌ایم قرار شده دفتری به نام سکو تاسیس شود که توسط آن، این حق به فوتبال ایران بازگردد."

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال روز گذشته پس از ورود به تهران با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران دیدار و گفتگو کرد.

او ضمن مثبت خواندن این ملاقات در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد مرکز توسعه فوتبال آسیا به تهران بیاید تاکید کرد: "به این مسئله آگاه هستیم اما هنوز به طور رسمی درخواستی در این خصوص به ما ارائه نشده است."

آقای بلاتر سپس در مورد ثبت حجاب بانوان فوتبال ایران در اساسنامه رسمی فیفا گفت که باید دید چگونه این مسئله در برد فیفا حل و فصل می‌شود.

جلسه بعدی بورد بین المللی فوتبال (نهاد مرجع قانونگذاری در فوتبال) ۲۸ فوریه ۲۰۱۴ برگزار می شود.

آقای بلاتر تایید کرد که این موضوع اول باید مورد تایید اعضای بورد قرار گیرد.

او در خصوص حضور بیشتر زنان در ورزشگاه ها گفت که از این طرح حمایت می‌کند اما خاطرنشان کرد که فیفا نمی‌تواند قوانین کشورها را عوض کند.

او تاکید کرد: "فقط حمایت از این طرح‌ها از عهده ما برمی‌آید".

مطالب مرتبط