جواد نکونام از استقلال تهران جدا شد

Image caption جوادنکونام دومین بازیکن استقلال است که در دو هفته اخیر این تیم را ترک می‌کند

جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی ایران، پس از جلسه‌ای با مسئولان باشگاه استقلال رضایت نامه خود را از این باشگاه دریافت کرد و از این تیم جدا شد، گفته می‌شود او به باشگاه الغرافه قطر خواهد رفت.

پس از جدایی پژمان منتظری مدافع آبی پوشان از این تیم در هفته گذشته، جواد نکونام دومین بازیکن استقلال است که در میانه فصل لیگ برتر ایران به یک تیم باشگاهی قطری می‌رود.

علی فتح الله زاده، مدیر عامل باشگاه استقلال در پایان جلسه با جواد نکونام در مورد جدایی او از استقلال گفت: "همه مسئولان باشگاه اصرار داشتند که این بازیکن در استقلال بماند و حتی اگر نیاز بود دو سه هفته استراحت کند تا به شرایط خوبی برسد و دوباره برای تیم ما بازی کند اما نکونام ترجیح داد دیگر نباشد."

برخی رسانه‌های ایران علت رفتن جواد نکونام از استقلال را اختلاف او با امیر قلعه نویی، سرمربی این تیم عنوان کرده‌اند.

آقای فتح الله زاده در این رابطه گفت: "ممکن است که در رابطه با برخی مسائل اختلاف سلیقه وجود داشته باشد اما آنچه مهم است اینکه در تیم سرمربی تصمیم می گیرد چه بازیکنی در زمین بازی کند. ممکن است حرف هایی هم رد و بدل شده باشد. ما می توانستیم به نکونام نزدیکتر باشیم اما جواد احساس کرد که نمی تواند با این شرایط در استقلال بماند."

آقای فتح الله زاده با اشاره به اینکه چاره‌ای جز موافقت با تصمیم جواد نکونام مبنی بر جدایی از استقلال نداشته گفت: "با توجه به اینکه نکونام خواستار جدایی از استقلال بود ما دو راه حل بیشتر پیش رو نداشتیم. یا باید رضایت نامه جواد را نمی‌دادیم و او را در تیم نگه می داشتیم که در این صورت او برای ما بازی نمی کرد و حاشیه هایی هم بوجود آمد و باید تا پایان فصل هم ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون پرداخت می کردیم، یا باید رضایت نامه او را صادر می کردیم و مبلغی را هم برای باشگاه درآمدزایی می کردیم. به همین خاط برخلاف میل باطنی بنده و آقای قلعه نویی با این جدایی موافقت کردیم و قرار شد ۲۰ درصد از مبلغ قرارداد نکونام به باشگاه استقلال برسد."

جواد نکونام، کاپیتان ۳۳ تیم ملی ایران سال گذشته پس از جدا شدن از باشگاه اوساسونا در اسپانیا به استقلال تهران پیوست و در ۲۷ بازی برای این تیم ۵ گل به ثمر رساند.