مورینیو بعد از شکست دادن منچسترسیتی: برای قهرمانی شانسی نداریم

حق نشر عکس ap
Image caption چلسی در دو بازی رفت و برگشت در لیگ برتر انگلستان منچسترسیتی را شکست داد

ژوزه مورینیو، سرمربی تیم چلسی پس از پیروی یک بر صفر این تیم مقابل منچسترسیتی تاکید کرد که چلسی از شانس‌های اصلی برای قهرمانی در این فصل نیست.

آبی پوشان چلسی با تک گل برانیسلاو ایوانوویچ یک بر صفر منچسترسیتی را در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر شکست دادند.

بازیکنان ژوزه مورینیو با کسب این پیروزی، ۵۳ امتیازی و با منچسترسیتی هم امتیاز شدند.

منچسترسیتی و چلسی پس از بازی دیروز، هر دو با دو امتیاز کمتر از تیم صدرنشین لیگ یعنی آرسنال، در مکان های دوم و سوم جدول قرار دارند.

با وجود اختلاف دو امتیازی چلسی و همچنین برد این تیم مقابل منچسترسیتی، سرمربی چلسی معتقد است که آرسنال و منچسترسیتی شانس بیشتری برای قهرمانی در این فصل دارند.

مورینیو گفته است: "رقابت برای قهرمانی بین دو اسب بزرگ و یک اسب کوچک است که این اسب کوچک‌تر نیاز به شیر کافی و فرا گرفتن پریدن از روی موانع دارد."

مربی پرتغالی چلسی معتقد است که تیم‌اش "شاید در فصل آینده یکی از شانس‌های قهرمانی" باشد.

برد چلسی در ورزشگاه اتحاد به این معنی است که این تیم اولین تیمی است که موفق به شکست دادن منچسترسیتی در دو بازی رفت و برگشت می‌شود.

چلسی در جریان بازی مقابل منچسترسیتی سه بار تیرک دروازه تیم میزبان را به لرزه درآورد و با ضد حمله ‌های خطرناک بارها روی دروازه منچسترسیتی موقعیت گل ایجاد کرد.

با وجود ارایه بازی قابل توجه و پیروزی مقابل منچسترسیتی، مورینیو همچنان معتقد است که تیم‌اش در مقابل آرسنال و منچسترسیتی شانسی برای قهرمانی ندارد.

مورینیو گفته است: "من فکر نمی‌کنم که ما یکی از شانس‌های قهرمانی هستیم، تیم ما در حال تکامل است، اما عملکرد این چنینی کمک می کند که تیم ما هم از نظر تاکتیکی و هم از نظر ذهنی رشد پیدا کند."

او درباره شکست منچسترسیتی گفته است: "ما بهترین تیم یعنی منچسترسیتی را دوبار شکست دادیم، اما با این حال آنها بهترین تیم هستند. من نمی خواهم بگویم که ما بهتر از آنها هستیم ولی امروز ما بهتر از آنها عمل کردیم. ما در این نوع بازی‌های بزرگ بازی خوبی به نمایش می‌گذاریم چرا که چلسی این نوع مسابقه‌ها را دوست دارد."

سرمربی سابق رئال مادرید اضافه کرد که "هدف" باشگاه چلسی در این فصل، قهرمانی در لیگ نیست. او گفته است: "هدف ما ساختن تیم است."

مورینیو در کنفراس مطبوعاتی پس از بازی اعلام کرد که صحبت‌های ماساژور تیم در چند دقیقه پیش از شروع بازی منبع الهام بازیکنان بوده است.

او گفت: "با لهجه اسکاتلندی سر بازیکنان فریاد می‌کشید و من چیزی از حرف‌های او نمی فهمیدم، بازیکنان بعد از حرف‌های او برایش دست زدند."