"تمدید قرارداد کی‌روش بستگی به حمایت دولت دارد"

حق نشر عکس mehr
Image caption کارلوس کی‌روش قبلا سرمربی تیم‌های پرتغال، آفریقای جنوبی و رئال مادرید بوده و دستیار آلکس فرگوسن در منچستر یونایتد بوده است

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را منوط به حمایت دولت دانست.

گفته می‌شود که آقای کی‌روش ۸۰ درصد افزایش دستمزد را برای تمدید قراردادش مطالبه کرده است.

آقای کفاشیان در گفتگویی با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به جایگاه کی‌روش در فوتبال تاکید کرد که این مبلغ زیادی نیست اما به گفته او تامین آن برای فدراسیون کار دشواری است.

او در این‌باره گفت: "قطعا بدون حمایت دولت و اعتباراتی که آنها باید برای فوتبال ملی و تیم ملی در نظر بگیرند تامین این پول از عهده فدراسیون بر نمی‌آید. به هر حال ما تیم‌های ملی زیادی داریم و در عین حال همواره با مشکلات مالی هم دست و پنجه نرم کرده‌ایم. اگر دولت پول بدهد و ما در تامین این اعتبار اذیت نشویم قرارداد کی روش را تمدید خواهیم کرد."

کارلوس کی‌روش که به همراه تیم ملی ایران به جام جهانی برزیل راه یافته است در مورد ادامه کارش پیشتر گفته بود که این قرارداد طوری ثبت و امضا شده که در هر مرحله‌ای به خاطر منافع فدراسیون فوتبال تجدید می‌شود و "بنابراین این قرارداد تا آخر جام جهانی تمدید شده است."

کارلوس کی‌روش که ۶۰ سال دارد و اهل پرتغال است، پیش از آمدن به ایران، سرمربی تیم‌های پرتغال، آفریقای جنوبی و رئال مادرید بوده و دستیار آلکس فرگوسن در منچستر یونایتد بوده است.

او اخیرا در مصاحبه ای با بی‌بی‌سی به سرمربی گری تیم تاتنهام ابراز علاقه کرده و گفته بود که بازگشت به فوتبال انگلستان، آرزوی اوست.

صعود به همراه تیم ملی ایران سومین تجربه کارلوس کی‌روش در راه صعود به جام جهانی است، او پیش از این با تیم های ملی آفریقای جنوبی و پرتغال به جام جهانی رفته بود.

مطالب مرتبط