ژوزه مورینیو: چلسی می تواند بر پاری سن ژرمن غلبه کند

حق نشر عکس PA

ژوزه مورینیو سرمربی تیم چلسی گفته است که تیم‌اش در بازی برگشت مقابل پاری سن ژرمن می تواند شکست سه بر یک بازی رفت را جبران کند و با شکست این تیم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یابد.

هفته گذشته و در بازی مرحله رفت لیگ قهرمانان اروپا، گل دقایق پایانی خاویر پاستوره باعث پیروزی سه بر یک نماینده فرانسه در ورزشگاه پارک دو پرنس شد.

سرمربی پرتغالی چلسی معتقد است با وجود این شکست این تیم در استمفورد بریج می تواند انتقام شکست بازی رفت را از صدرنشین لیگ یک فرانسه بگیرد : مهمترین موضوع این است که هم من و هم بازیکنانم باور داریم که می توانیم به مرحله بعد صعود کنیم.

ساموئل اتوئو مهاجم چلسی که به خاطر مصدومیت سه هفته از میادین دور بوده، احتمال دارد در ترکیب این تیم برای بازی امشب مقابل پاری سن ژرمن قرار گیرد.

مورینیو در کنفراس خبری پیش از بازی دو تیم گفته در بازی برگشت با توجه به پیروزی پاری سن ژرمن در بازی رفت، این تیم تحت فشار بیشتری برای صعود به جمع چهار تیم برتر اروپا قرار دارد:

« فکر می‌کنم اگر پاری سن ژرمن از این رقابت‌ها حذف شود، شوک بزرگی به آنها وارد خواهد شد، اگر ما از امشب از این رقابت‌ها کنار رویم اتفاقی است که در این لحظه بسیاری از مردم انتظار آن را دارند.»

ژوزه مورینیو با تاکید بر اینکه چلسی برای اینکه به جمع چهار تیم برتر اروپا صعود کند باید در بازی مقابل پاری سن ژرمن دست به ریسک بزند گفت: « ما باید با وجود خطری که در این وضعیت ویژه هست، لذت ببریم. پس از پایان بازی در ساعت ۹:۳۰ امشب امکان این وجود دارد که ما حذف شده باشیم و ما از این خطر آگاه هستیم. اما در زمان آغاز بازی در ساعت ۷:۴۵ ما هنوز برای حضور در نیمه نهایی شانس داریم.»

او با پیش بینی برد چلسی گفته است: فکر می کنم ما این بازی را می بریم. واقعا تصور من این است که در پایان دو بازی رفت و برگشت ما بیشتر از آنها گل زده ایم. در حال حاضر نتیجه سه بر یک است. فکر می کنم در پایان بازی امشب نتیجه ۳-۴ و یا ۴-۵ شود.

مورینیو با تاکید بر اینکه بازیکنان چلسی باید خود به دلیل شکست بازی رفت سرزنش کنند گفت: « در پاریس ما از پاری سن ژرمن انتظار یک بازی خوب را داشتیم، ما می دانستیم که آنها به خوبی توپ را در اختیار خواهند داشت و بسیار خطرناک خواهند بود.

« ما اما در پاریس برای خودمان خطرناک بودیم چرا که در جریان به ثمر رسیدن گل اول آنها، نصف این گل را بازیکنان ما به ثمر رساندند و گل دوم و سوم را هم که بازیکنان خودمان زدند، حالا به علاوه گل‌های چلسی ما سه و نیم گل دیگر در این بازی به ثمر رساندیم. پاری سن ژرمن در آن مسابقه چندان هم خوب بازی نکرد.»