"دیوید مویز به زودی به سرمربیگری بازمی‌گردد"

روبرتو مارتینز، سرمربی اورتون تمایل خود را نسبت به بازگشت دیوید مویز به این سمت نشان داده و از او پشتیبانی کرده است.

مویز پیش از مارتینز به مدت یازده سال سرمربی اورتون بود و این تیم را به رده چهارم لیگ برتر انگلستان رساند.

او سرانجام از اول ژوئیه ۲۰۱۳ و پس از آنکه سر الکس فرگوسن، بازنشستگی خود را اعلام کرد، به پیشنهاد این سرمربی پرسابقه و موفق، جانشین او شد.

اما در پی ناکامی‌های پی در پی تیم و ماه‌ها گمانه زنی درباره آینده دیوید مویز، باشگاه منچستر یونایتد سرانجام دو روز پیش، سه شنبه ۲۲ آوریل او را اخراج کرد.

مارتیز در این باره گفت: "من مطمئنم که مویز آمادگی شروع کار را دارد و باز هم مطمئنم که پیشنهادات زیادی دریافت خواهد کرد."

او در ادامه گفت: "ما همیشه از او به خوبی یاد می کنیم و همواره برای خدماتی که برای باشگاه ما انجام داده از او قدردانی می‌کنیم."

دیود مویز در طی دوران خود با اورتون سه بار جایزه بهترین سرمربی سال را از آن خود کرد و همراه با این تیم به پیروزی در ۲۱۸ بازی از مجموع ۵۱۸ مسابقه دست یافت.

اما جانشین سر الکس فرگوسن، یکی از موفق‌ترین سرمربیان فوتبال در جهان، تنها ۱۰ ماه بعد از شروع قرارداد ۶ ساله خود با منچستر یونایتد اخراج شد.

او در این مدت از مجموع ۵۱ مسابقه به پیروزی در ۲۷ بازی دست یافت و تنها ۷ بار در خانه شکست خورده است.

دیوید مویز در آخرین مسابقه با تیم سابقش، اورتون در روز یکشنبه (۲۰ آوریل) شاهد شکست دو بر صفر منچستر یونایتد بود.

منچستر یونایتد اکنون در رده هفتم لیگ برتر انگلستان قرار گرفته و شانس خود را برای راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا از دست داده است.

مارتینز که در گذشته سرمربی تیم‌های سوانزی و ویگان نیز بوده است، ضمن تاکید بر قابلیت‌ها و سابقه درخشان دیوید مویز درباره او گفت: "ما می‌دانیم او فردی بسیار موفق است و به زودی آماده کار می‌شود."

او در ادامه گفت: "تجاربی که مویز بعد از سالها کار آن هم در سطح بسیار بالا، کسب کرده، کار آسانی نیست. نقطه قوت او همین دانش و تجربه اوست."

مارتیز در پایان گفت: "او تجربه سختی را پشت سر گذاشته است اما هر تجربه‌ای در زمینه فوتبال تجربه خوبی است. ما همه می‌دانیم که او در آینده بسیار موفق خواهد شد."

مطالب مرتبط