تیم ملی کشتی فرنگی ایران در رتبه سوم آسیا قرار گرفت

حق نشر عکس isna
Image caption بهنام مهدی زاده تنها مدال طلای ایران در رقابت‌های کشتی فرنگی آسیا در قرقیزستان را کسب کرد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران که یکی از امید‌های کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۴ بود، پس از قزاقستان و قرقیزستان به مقام سوم این رقابت‌ها دست یافت.

کشتی‌گیران ایران در این دوره از رقابت‌های قهرمانی کشتی فرنگی آسیا با یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز، ۵۳ امتیاز به دست آورد.

بهنام مهدیزاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در دیدار فینال با شکست دادن مورات رومانوف از قرقیزستان تنها مدال طلای تیم ملی ایران را به گردن آویخت، او در راه رسیدن به فینال حریفانی از تاجیکستان، کره جنوبی و قزاقستان را مغلوب کرده بود.

تنها مدال نقره ایران در مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی آسیا را هم یوسف قادریان، کشتی گیر وزن ۸۰ کیلوگرم کسب کرد، او در دور اول ماساتو سومی را مغلوب کرد و در دور دوم حریفی از قراقستان را ضربه فنی کرد تا به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند.

نماینده ایران در وزن ۸۰ کیلوگرم با شکست هارپرت، کشتی گیری از هندوستان راهی فینال شد ولی در دیدار پایانی این وزن مقابل ژاناربیک کانزایف ضربه فنی شد به مدال نقره دست یافت.

سعید عبدولی، قهرمان مسابقات جهانی استانبول، در وزن ۷۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل کیم هیون وو کشتی گیر کره جنوبی قرار گرفت و مقابل این کشتی گیر شکست خورد. عبدولی با توجه به راهیابی کشتی گیر کره‌ای به مسابقه پایانی، شانس حضور در دیدار رده بندی را پیدا کرد. عبدولی در مسابقه برای کسب مدال برنز با شکست دادن دوژان کارتیکوف از قزاقستان مدال برنز را کسب کرد.

علی علیاری کشتی گیر وزن ۹۸ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران هم پس از پیروزی مقابل سلطان محمود‌اف از قرقیزستان در دور دوم، مقابل حریفی از ژاپن شکست خورد. این کشتی‌گیر با راهیابی کشتی گیر ژاپنی به دیدار فینال، امکان مبارزه برای مدال برنز را به دست آورد و این مدال را گرفت.

دیروز هم مجتبی کریم‌فر در وزن ۸۵ کیلوگرم مدال طلای این رقابت‌ها را کسب کرده بود.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران تا به حال هشت بار قهرمان و شش بار نایب قهرمان مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا شده است. ایران در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ قهرمان و در سال ۲۰۱۳ نایب قهرمان این مسابقات شده بود.