دنی آلوز مدافع بارسلونا موزی که به سویش پرتاب شده بود را خورد

Image caption دنی آلوز با پوست کندن و خورن موزی که به سمت او پرتا شده بود به حرکت نژادپرستانه هواداران ویارئال پاسخ داد

دنی آلوز مدافع بارسلونا پس از آنکه در جریان بازی مقابل ویارئال هواداران این تیم به سمت او موز پرتاب کردند، در واکنش به این حرکت نژادپرستانه موز را پوست کند و خورد.

در حالی که مدافع برزیلی بارسلونا آماده زدن ضربه کرنر بود، یک موز از سمت تماشاگران تیم میزبان به سمت او پرتاب شد.

دنی آلوز در گفتگویی درباره این اتفاق پس از پایان مسابقه گفت: "ما مدت‌هاست که با این مشکل در اسپانیا مواجه هستیم، شما باید با طنز و شوخی با آن روبه رو شوید."

او درباره این اتفاق که در دقیقه ۷۵ بازی رخ داد افزود: "اگر شما به کار آنها اهمیتی ندهید، آنها به هدف خود نخواهند رسید."

دنی آلوز ۳۰ ساله در به ثمر رسیدن هر دو گل اول بارسلونا در این بازی نقش داشت، بارسلونا در حالی که دو بر صفر تا اوسط نیمه دوم از ویارئال عقب بود موفق شد در نهایت با گل لیونل مسی تیم میزبان را سه بر دو شکست دهد.

سپ بلاتر با محکوم کردن حرکت نژادپرستانه هواداران ویارئال در پرتاب موز به سمت بازیکن برزیلی بارسلونا در حساب توئیتر خود نوشته است: " حرکتی که آلوز آن را تحمل کرد، توهین آمیز بود. ما در جام جهانی رفتارهایی این چنینی را تحمل نخواهیم کرد."

رئیس فیفا در ادامه با تاکید بر "مبارزه همه جانبه علیه نژادپرستی" توئیت کرده است: "ما باید با شکل‌های مختلف تبعیض و نژادپرستی با یکدیگر متحد شویم."

بسیاری از ستارگان دنیای فوتبال پس از واکنش طنزآمیز دنی آلوز از حرکت او حمایت کردند. نیمار، هم تیمی آلوز در تیم ملی برزیل و باشگاه بارسلونا، با پست کردن عکسی در شبکه اینستاگرام که در آن موزی را در دست گرفته با او اعلام همبستگی کرده است.

در حمایت از حرکت دنی آلوز، موج عکس‌هایی که تم اصلی آنها موزی است که به سمت لنز دوربین نشان داده می‌شود، اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی را در بر گرفته است.

از جمله، اسکار، داوید لوئیز و ویلیان سه بازیکن برزیلی چلسی، با انتشار ویدیوی کوتاهی در اینستاگرام که در آن لوئیز موزی را به سمت دوربین گرفته از هموطن خود حمایت کرده اند.

سرجیو آگوئرو و مارتا بازیکن تیم ملی زنان برزیل نیز، با پست کردن عکسی در توئیتر که در آن در حال خوردن موز هستند حمایت خود از دنی آلوز را نشان دادند.

به گزارش رسانه‌های اسپانیایی، داور این بازی این حادثه را در گزارش بازی خود به فدراسیون فوتبال اسپانیا آورده و قرار است این فدراسیون روز پنج‌شنبه درباره آن بحث و تصمیم گیری کند.

دنی آلوز در طول دوران ۱۲ ساله بازی در اسپانیا، چه در بارسلونا و چه در تیم سابق‌اش یعنی سویل، هدف توهین‌های نژاد پرستانه بوده است.

دیلما روسف رئیس جمهور برزیل به موج حمایت از حرکت دنی آلوز پیوسته است و در توئیتر خود نوشته است: "دنی آلوز با این حرکت، پاسخ شجاعانه و قوی به نژادپرستی در ورزش داد."