کشتی جوانان ایران قهرمان آسیا شد

حق نشر عکس iawf.ir

تیم ملی کشتی جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا، با شش مدال طلا، یک نقره و یک برنز با ۷۵ امتیاز قهرمان آسیا شد.

صابر خانجانی اولین کشتی گیر طلایی ایران در این رقابت‌ها بود. کشتی گیر وزن ۵۰ کیلوگرم تیم ایران پس از پیروزی بر ری اسکیلدی باسیلبیکوف از قرقیزستان و چول سین از کره شمالی موفق شد مانیش مانیش از هند را شکست دهد و راهی دور پایانی شود.

خانجانی در فینال با نتیجه ۱۷ بر پنج عظمت توبیک پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

امین طاهری دیگر کشتی‌گیر تیم ملی ایران بود که مدال طلا گرفت. او که در وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشتی می‌گیرد، در اولین مسابقه خود کیونگ تائو از چین را شکست داد و سپس با پیروزی بر ماناخباتار اینختار از مغولستان راهی دیدار نهایی شد.

آزادکار سنگین وزن ایران اکبر یلوبایلیرا با نتیجه ۱۱ بر صفر، در فینال شکست داد و به قهرمانی سنگین وزن این رقابت‌ها دست یافت.

نماینده ایران در وزن ۵۵ کیلو گرم، امروز در دور نخست بر ذاکر منصورف از ازبکستان غلبه کرد و پس از شکست دادن زانابازار زاندانبوداز مغولستان به مرحله نیمه نهایی رسید. رضا اطری در نیمه نهایی ولادیمیر کودریان را شکست داد، اما در دور نهایی با قبول شکست از انولبوک ژولدوشبکف از قرقیزستان، به مقام دوم این وزن دست پیدا کرد.

ایمان صادقی در ۶۰ کیلوگرم، پس از پیروزی بر آشیش از هند و ساکاموتو از ژاپن با پیروزی شش بر دو مقابل سراج‌الدینف حسنف از ازبکستان مدال طلا را به گردن آویخت.

حسن یزدانی دیگر آزادکار طلایی این مسابقات بود. او موفق شد اورازیلف از ترکمنستان را شکست دهد و الیاس ژومایف از قزاقستان را ضربه فنی کند. در فینال هم با پیروزی مقابل یوهی فوجینامی به مقام اول وزن ۶۶ کیلوگرم رسید.

تیم ایران برای وزن ۷۴ کیلوگرم، رضا مظفری را روی تشک فرستاد. مظفری با پیروزی بر الکساندر گلتسمان از قزاقستان و هانگ سان دو از کره جنوبی راهی نیمه نهایی شد. در این دور وینود از هند را شکست داد و در نهایت با پیروزی ۱۲ بر دو مقابل کینوشیتا از ژاپن به مدال طلا رسید.

مجتبی گلیج که در وزن ۸۴ کیلوگرم کشتی می‌گیرد، پس از استراحت در دور اول نیامبایار باتار از مغولستان را در دور دوم شکست داد اما در نیمه نهایی مغلوب بهادر قادرف از تاجیکستان شد. در دور رده بندی با پیروزی بر اکرام بابامرادف از ازبکستان به مدال برنز رسید.

پدرام جمشیدی، کشتی‌گیر وزن ۹۶ گرم با پیروزی بر داهایاپاوا از هند، در فینال، بر سکوی اول این وزن ایستاد.

او برای رسیدن به فینال توانسته بود، یوسیکه یوشیکاوا از ژاپن و مدت رئیسف از قزاقستان راشکست دهد.

پیش از مسابقات کشتی آزاد، فرنگی‌کاران ایران با پنج طلا، یک نقره و دو برنز، با مجموع ۷۵ امتیاز به قهرمانی این رقابت‌ها دست یافتند.

مسابقات قهرمانی کشتی آسیا در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد.