یوونتوس حریف بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا شد

 آلوارو موراتا بازیکن سابق رئال مادرید با گلزنی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو باعث حذف تیم سابق خود از لیگ قهرمانان اروپا شد
توضیح تصویر،

آلوارو موراتا بازیکن سابق رئال مادرید با گلزنی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو باعث حذف تیم سابق خود از لیگ قهرمانان اروپا شد

یوونتوس در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، با گلزنی آلوارو موراتا بازیکن سابق رئال مادرید، قهرمان فصل پیش این رقابت‌ها را حذف کرد تا حریف بارسلونا در فینال این رقابت‌ها شود.

تیم میزبان با حمایت تماشاگران پر سر و صدای خود بازی را آغاز کرد و از همان ابتدای بازی سعی داشت با زدن گل زود هنگام جریان باز را در اختیار بگیرد ولی یوونتوس با دفاع پرتعداد و منظم مانع از گلزنی ستاره‌های رئال شد.

رئال مادرید در بازی رفت دو بریک مقابل یوونتوس شکست خورده بود ولی درهمان نیمه اول موفق شد روی پنالتی کریستیانو رونالدو نتیجه را در مجموع دو مسابقه رفت و برگشت ۲-۲ مساوی کند.

خامس رودریگز با خطای جورجو کیه‌لینی در محوطه جریمه یونتووس سرنگون شد و همین کافی بود تا داور این حرکت را پنالتی تشخیص دهد.

یوونتوس با ماسیمیلیانو آلگری روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد، این تیم با هدایت آلگری، قهرمان سری آ شده و برای اولین بار از سال ۲۰۰۳، به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کرده است.

اما اوضاع در رئال مادرید به هیچ وجه به نفع کارلو آنچلوتی نیست، رئال مادرید در فاصله دو هفته مانده به پایان لالیگا، با ۴ امتیاز کمتر از بارسلونا در رده دوم قرار دارد و به نظر می‌آید که جدال قهرمانی در لیگ را به رقیب خود واگذار کرده است.

ناکامی در راهیابی به فینال لیگ قهرمانان اروپا و همین طور از دست دادن عنوان قهرمانی لیگ باعث طرح پرسش‌های متعدد در مورد آینده کارلو آنچلوتی در رئال مادرید خواهد شد.

بازیکنان رئال‌مادرید با موقعیت‌های ایده‌آلی که در نیمه اول برای گلزنی داشتند؛ ضربه کریستیانو رونالدو روی پاس زیبای بیل که به پشت دروازه یوونتوس برخورد کرد و پاس رو بیرون او در موقعیتی ایده‌آل که با دخالت مدافعان یوونتوس راه به جایی نبرد.

کریم بنزما هم می‌توانست در اواخر نیمه اول نتیجه را دو بر صفر کند ولی واکنش به موقع جان‌لوئیجی بوفون مانع از باز شدن دروازه یونتووس شد.

یوونتوس در نیمه دوم، بازی بهتری را به نمایش گذاشت و در نهایت روی اشتباه مدافعان و دروازه‌بان رئال مادرید به گل رسید.

آلوارو موراتا در شرایطی موفق به زدن گل شد که پل پوگبا روی توپ ارسال اثر گذاشت و این بازیکن در محوطه شش قدم رئال مادرید صاحب توپ شد و با ضربه‌ای چکشی دروازه ایکر کاسیاس را باز کرد.

موراتا، بازیکنی که کارلو آنچلوتی در تابستان آن را به یوونتوس فروخت، با زدن گل به تیم سابق خود مانع از راهیابی رئال مادرید به فینال برای دومین سال متوالی شد.

گرت بیل در این بازی باز هم نمایش قابل قبولی ارایه نداد. او در نیمه دوم، دو موقعیت‌ ایده‌آل برای کشاندن بازی به وقت‌های اضافه داشت که در گل کردن هر دو ناکام بود.

رویایی بارسلونا و یوونتوس به این معنی است که لوئیس سوارز و جورجو کیه‌لینی نزدیک به یک سال پس از جام جهانی برزیل بار دیگر روبروی هم قرار خواهند گرفت، رویارویی قبلی این دو بازیکن در جریان بازی اروگوئه و ایتالیا منجر به محرومیت ۴ ماهه او از فوتبال به خاطر گاز گرفتن شانه مدافع ایتالیایی شد.

توضیح تصویر،

هزاران هوادار رئال مادرید پیش از آغاز بازی در استقبال از اتوبوس بازیکنان این تیم

توضیح تصویر،

کریستیانو رونالدو با گل کردن این پنالتی،هواداران رئال را به راهیابی به فینال امیدوار کرد

توضیح تصویر،

اما گل آلوارو موراتا مهاجم یوونتوس که فصل پیش در رئال مادرید بازی می‌کرد باعث صعود یوونتوس به فینال شد

توضیح تصویر،

جان لوئیجی بوفون سال 2003 آخرین باری که یوونتوس موفق شد به فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا راه یابد دروازه‌بان این تیم بود