هشت رشته ورزشی برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ با هم رقابت می‌کنند

حق نشر عکس Getty

هشت فدراسیون بیسبال/سافتبال، بولینگ، کاراته، رول اسکیت، اسکواش، موج‌سواری، ووشو و صخره‌نوردی برای قرار گرفتن در میان رشته‌های اصلی المپیک برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو با هم رقابت خواهند کرد.

هجده رشته ورزشی دیگر نتوانستند رای لازم را برای قرارگرفتن در میان هشت رشته نهایی به دست بیاورند.

این هیجده رشته عبارتند از ورزش‌های هوایی، بولز (گوی روی چمن)، کاراته، بریج، شطرنج، ورزش‌های همراه با رقص، فلوربال، بشقاب پرنده (فریزبی)، کرفبال، نت‌بال، نقشه‌خوانی، چوگان، راکت‌بال، اسنوکر، سومو، طناب‌کشی، ورزش‌های زیر آب، اسکی روی آب.

فدراسیون‌های هشت ورزش نامزد اضافه شدن به ۲۶ ورزش اصلی المپیک، باید در مرحله دوم انتخابی اطلاعات دقیقی در مورد این ورزش‌ها را تا پیش از ۲۲ ژوئن به کمیته بین المللی المپیک و پس از آن در هفتم و هشتم ماه اوت در توکیو توضیحاتی را به کمیته برگزار کننده المپیک توکیو ارائه دهند.

بر اساس تغییراتی که سال گذشته توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک در ساختار بازی‌های تابستانی بوجود آورد، میزبانان المپیک شانس اضافه کردن یک رشته یا چند رشته محبوب را برای جذب بیشتر مخاطبان و همین‌طور حامیان مالی خواهند داشت.

گفته می‌شود بیسبال و سافت‌بال که زیر نظرکنفدراسیون بین المللی بیسبال و سافت‌بال قرار دارند از شانس بیشتری برای اضافه شدن به رشته‌های ورزشی المپیک برخوردار هستند.

بیسبال و سافتبال آخرین بار در المپیک ۲۰۰۸ پکن در میان رشته‌های ورزشی المپیک قرار داشت.