دنی بلیند به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی هلند انتخاب شد

حق نشر عکس EPA

دنی بلیند به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی هلند انتخاب شد. این مربی ۵۳ ساله پس از کناره‌گیری گاس هیدینگ از سمت سرمربی هلند جای او را در این تیم گرفت.

آقای بلیند که پدر دیلی بلیند هافبک منچستریونایتد است، نزدیک به ۲۰ سال در فوتبال هلند سابقه دارد و ۴۲ بار با پیراهن تیم ملی هلند بازی کرده است.

هیدینگ در ۱۰ بازی که سرمربی تیم ملی هلند بود، ۵ باخت و چهار برد به دست آورد و باعث شد هلند در حال حاضر در رده سوم گروه A مقدماتی جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ قرار گیرد.

این مربی ۶۸ ساله برای دومین بار هدایت تیم ملی هلند را در ماه اوت سال گذشته برعهده گرفت و تا پایان جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ با فدراسیون فوتبال هلند قرارداد داشت.

هلند با ۱۰ امتیاز در رده سوم این گروه قرار گرفته، ایسلند با ۵ امتیاز بیشتر، صدرنشین گروه A است و پس از این تیم، جمهوری چک با ۱۳ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.

دو تیم برتر گروه‌های ۹ گانه به طور مستقیم به جام ملت‌های اروپا که قرار است سال آینده در فرانسه برگزار شود، صعود خواهند کرد.

برترین تیم سوم گروه‌های ۹ گانه که بیشترین امتیاز را کسب کردند و همچنین برنده چهار بازی پلی آف که بین ۸ تیم سوم این گروه‌ها برگزار خواهد شد، راهی جام ملت‌های ۲۰۱۶ فرانسه خواهند شد.