مسابقه ستارگان فوتبال جهان و ایران؛ نبرد فیگو و کارلوس با عابدزاده و عزیزی

حق نشر عکس ISNA
Image caption فابیو کاناوارو، کاپیتان پیشین تیم ملی ایتالیا

تیم فوتبال ستارگان فوتبال جهان امروز عصر در ورزشگاه آزادی در یک مسابقه خیریه با تیم فوتبال ستارگان ایران بازی می‌کند.

در تیم ستارگان جهان بازیکنان نامدار سال‌های پیش فوتبال دنیا مانند: لوئیس فیگو، فرناندو هیه‌رو، بودو ایلنگر، فرناندو کوتو، فابیو کاناوارو، روبرتو کارلوس، یاری لیتمانن، ویتور بایا، میشل سالگادو و دوایت یورک بازی می‌کنند و در تیم ایران نیز ستاره‌های سال‌های گذشته تیم ملی مانند: احمد‌رضا عابدزاده، علی کریمی و خداداد عزیزی بازی می‌کنند و گفته می‌شود که عادل فردوسی‌پور مجری و گزارشگر تلویزیون ایران هم این تیم را همراهی خواهد کرد.

حق نشر عکس ISNA
Image caption لوئیس فیگو، کاپیتان پیشین تیم ملی پرتغال

به نوشته خبرگزاری‌های داخل ایران ازدحام هواداران در هنگام ورود روبرتو کارلوس و لوئیس فیگو بازیکنان پیشین رئال مادرید موجب عصبانیت این بازیکنان شد و به نوشته خبرآنلاین:"مردمی که برای استقبال از ستاره های فوتبال جهان در فرودگاه امام خمینی حاضر شدند آن قدر برای عکس گرفتن روی سر فیگو ریختند و او را به این طرف و آن طرف کشیدند که او شروع به فریاد کشیدن کرد که پاسپورتم را بدهید می خواهم به کشورم برگردم."

البته کاپیتان پیشین تیم ملی پرتغال در کنفرانس مطبوعاتی گفت که از آمدن به کشوری که فوتبال محبوبیت بالایی دارد، خوشحال است:" خیلی خوشحالم که در ایران حضور دارم و در یک بازی خیرخواهانه شرکت می کنم. می دانم که فوتبال در ایران طرفداران زیادی دارد و امیدوارم که مردم روز جمعه بتوانند فوتبال زیبایی را تماشا کنند."

حق نشر عکس ISNA
Image caption روبرتو کارلوس و میشل سالگادو، بازیکنان پیشین رئال مادرید

روبرتو کارلوس، مدافع چپ پیشین تیم ملی برزیل هم در مورد این بازی گفت:" می‌خواهم از بازی لذت ببرم و مطمئناً چند تا از شوت‌های وحشتناکم را می‌زنم. چیزی که برای بازی روز جمعه مهم است اینکه مردم لذت ببرند. ما برای این کار به ایران آمده‌ایم. ممنونم از همه ایرانی‌ها که در کشورشان را باز کردند تا ما به ایران بیاییم."

کارلوس همچنین در مورد نمایش نسبتا ضعیف رئال مادرید زمانی که توسط کارلوس کی‌روش، سرمربی کنونی تیم ملی ایران، هدایت این تیم را به عهده داشت گفت:" این اتفاق ممکن بود برای هر تیمی رخ دهد، در آن زمان تیم‌های دیگر آمدند و مقابل ما پیروز شدند. در آن زمان مورد مشکوکی در تیم وجود نداشت و فضای تیم و رختکن رئال در زمان کی‌روش فوق العاده بود."

در هنگام ورود اعضای تیم منتخب جهان برای حمایت از بیماران ام.اس ایران، شالی نارنجی رنگ به گردن آنها انداخته شد.

در تیم ایران قرار بود علی دایی، کاپیتان پیشین تیم ملی ایران نیز بازی کند، که دایی پیش از مسابقه گفت به دلیل هم‌زمانی این بازی با اردوی تیمش، صبای قم، در اردبیل نمی‌تواند برای ستارگان ایران بازی کند.