کامبیز درفشی‌جوان قهرمان سابق تنیس آسیا درگذشت

کامبیز درفشی جوان به همراه منصور بهرامی مدال طلای مسابقات تنیس قهرمانی آسیا را کسب کرد
توضیح تصویر،

کامبیز درفشی جوان به همراه منصور بهرامی مدال طلای مسابقات تنیس قهرمانی آسیا را کسب کرد

کامبیز درفشی جوان یکی از معروف‌ترین قهرمانان تنیس ایران پس از سپری کردن یک دوره طولانی بیماری امروز در تهران درگذشت.

کامبیز درفشی جوان در ۱۹ سالگی عضو تیم ملی جوانان تنیس و تیم دیویس کاپ ایران شد و در سال ۱۹۷۴ میلادی به همراه علی مدنی در مسابقات دو نفره تنیس بازی‌های آسیایی تهران مدال نقره این رقابت‌ها را کسب کرد.

او یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۵ به همراه منصور بهرامی با شکست زوج اندونزیایی خود مدال طلای رقابت‌های قهرمانی آسیا را به دست آورد و در بخش یک نفره این مسابقات سوم شد.

آقای درفشی جوان در دو دوره و روی هم ده سال عضو تیم دیویس کاپ ایران بود و از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ سرمربی تیم ملی دیویس کاپ ایران بود.

توضیح تصویر،

آقای درفشی جوان آخرین ماه‌های عمر خود را در خانه سالمندان سپری کرد

قهرمان سابق تنیس ایران که سال‌های پایانی عمر خود را در خانه سالمندان سپری کرد، به عقیده مهدی رستم پور خبرنگار ورزشی به دلایل مختلف نتوانست به جایگاه اصلی خود در این ورزش دست پیدا کند:

"مردی را تصور کنید که در اوج دوران ورزشی‌اش، با پدیده‌ای به اسم انقلاب مواجه شده که روی خوشی به ورزش او نشان نمی‌دهد. بلافاصله هم جنگ می‌شود و در اولویت‌های مملکت، طبیعتاً تنیس می‌شود جزو آخرین موضوعات. پس از آن دوران هم با وجود سالها بازی و مربیگری برای تیم ملی، جایی برای او و هم نسلانش نیست. در سیستم ناکارآمد و معیوب حمایت از پیشکسوتان ورزش، فرصتی برای تجلیل از کامبیز درفشی‌جوان وجود ندارد. تا اینکه خبر خلاصی‌اش از روزگار، نامش را به صفحات رسانه‌ها برمی‌گرداند."

به گزارش فدراسیون تنیس ایران قرار است مراسم تشییع و خاکسپاری قهرمان سابق تنیس ایران پنج‌شنبه صبح از باشگاه تنیس استقلال که کامبیز درفشی جوان سال‌ها عضو آن بود، آغاز شود.