آینده مبهم ژوزه مورینیو در چلسی

حق نشر عکس PA

آینده ژوزه مورینیو در چلسی به عنوان سرمربی پس از جلسه هیئت مدیره این باشگاه، در هاله ای از ابهام قرار گرفت.

در جلسه روز چهارشنبه هیئت مدیره باشگاه چلسی به ریاست رومن آبراموویچ مالک این باشگاه، درباره یافتن راه حلی برای خروج از وضعیت فعلی این تیم صحبت شده است.

شکست دو بر یک چلسی قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلستان دوشنبه شب مقابل لسترسیتی، نهمین باخت این تیم در جریان رقابت‌های این فصل لیگ برتر انگلستان بود، این تیم با ۱۵ امتیاز، تنها یک امتیاز با وارد شدن به منطقه سقوط فاصله دارد.

نقش ژوزه مورینیو در ناکامی‌های این تیم و همچنین ماندن و رفتن او مهمترین موضوع بحث‌های این جلسه هفتگی باشگاه چلسی بوده است.

هنوز مشخص نیست ژوزه مورینیو در بازی بعدی این تیم در خانه مقابل ساندرلند دیگر تیم ته جدولی لیگ برتر انگلستان روی نیمکت سرمربیگری چلسی خواهد نشست یا نه.

رومن آبروموویچ در ماه اکتبر پس از نتایج ضعیف ابتدای فصل چلسی، از ژوزه مورینیو حمایت کرد ولی از آن زمان تا به امروز عملکرد این تیم در لیگ برتر نتایج این تیم سیر نزولی داشته است.

مالک متمول روس باشگاه چلسی همواره از ژوزه مورینو که پس از شش سال بار دیگر این تیم را قهرمان لیگ برتر کرد، حمایت کرده و در تابستان امسال قرارداد چهارساله تازه‌ای با او امضا کرد.

آبراموویچ و دیگر مدیران بلند‌پایه چلسی در حال بررسی این موضوع هستند که تا کی می‌توانند برای بهبود وضعیت این تیم انتظار بکشند.

آبی‌پوشان لندن در حال حاضر ۲۰ امتیاز با لسترسیتی صدرنشین لیگ فاصله دارند، چلسی اما در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا باید در ماه فوریه (بهمن ماه) با پاری سن ژرمن بازی کند.

فصل نقل و انتقالات زمستانی دو هفته دیگر آغاز خواهد شد و چلسی می‌تواند در صورت نیاز، بازیکنان جدیدی را به تیم اضافه کند و همچنین بازیکنان مازاد خود را بفروشد.

ژوزه مورینیو دوشنبه شب پس از نهمین باخت فصل مقابل لسترسیتی در مورد برخی از بازیکنان چلسی گفت: آنها وظایف خود را می دانستند ولی برخی از بازیکنان چوب لای چرخ من گذاشتند."

رومن آبراموویچ در صورت برکناری مورینیو باید به دنبال مربی بهتر از او باشد که در حال حاضر گزینه‌های کمی با این ویژگی‌، می‌توانند جای این مربی پرتغالی را در چلسی بگیرند.

یکی از گزینه‌‌های جانشینی مورینیو کارلو آنجلوتی است، مربی‌ای که در حال حاضر بدون تیم است، اما این مربی در سال ۲۰۱۱ از چلسی اخراج شد.

دیگر گزینه‌ها برای هدایت چلسی پپ گواردیولا و دیه‌گو سیمیونه هستند، هر دو مربی تا انتهای فصل با باشگاه‌های بایرن مونیخ و آتلتیکو مادرید قرار دارند و چلسی نمی تواند با آنها وارد مذاکره شود.

شاید تنها گزینه قابل دسترس برای چلسی گاس هیدینگ دیگر مربی سابق این تیم است، مرد ۶۹ ساله هلندی در سال ۲۰۰۹ به طور موقت هدایت چلسی را برعهده گرفت و با این تیم قهرمان جام حذفی انگلستان شد.