فان‌خال کنفراس مطبوعاتی را نیمه‌کاره ترک کرد

حق نشر عکس Getty
Image caption لویی فان خال سرمربی منچستریونایتد پس از پنج دقیقه کنفراس خبری را ترک کرد

لویی فان خال، سرمربی منچستریونایتد که این روزها زیر فشار رسانه‌ها قرار دارد، پس از پاسخ به تنها سه سؤال خبرنگاران کنفرانس خبری پیش بازی مقابل استوک را نیمه کاره ترک کرد.

سرمربی هلندی منچستریونایتد در این کنفرانس خبری از سؤال‌های متعدد خبرنگاران در مورد آینده کاری خود عصبانی شد.

در این کنفرانس خبری که ۵ دقیقه بیشتر طول نکشید، لویی فان خال تاکید کرد که تنها به خاطر الزام قانونی لیگ برتر انگلستان در جمع خبرنگاران حاضر شده است.

او در هنگام ترک کنفرانس خبری به آنها گفت: "کریسمس را به شما تبریک می‌گویم و شاید تبریک سال نو تا زمانی که شما را دوباره ببینم. از شراب و شیرینی لذت ببرید. خداحافظ."

به گزارش رسانه‌ها، لویی فان خال که از ابتدای این کنفرانس خبری عصبانی بود، از خبرنگاران خواست که از او "عذرخواهی" کنند.

سرمربی منچستریونایتد در واکنش به سؤال خبرنگاری در مورد حمایت آرسن ونگر از او گفت: "کسی در این اتاق فکر نمی‌کند که باید از من عذرخواهی کند؟ این چیزی است که می‌خواهم بفهمم."

آرسن ونگر سرمربی آرسنال امروز در پاسخ به سؤالی در مورد آینده لویی فان خال گفته بود: "من شخصاً احترام زیادی برای لویی فان خال قائل هستم و فکر می‌کنم صحبت‌هایی که در مورد او می‌شود بی احترامی به اوست."

فان خال در بخشی از صحبت‌های کوتاه خود در این کنفرانس خبری گفت خبرها و شایعات مربوط به اخراج او از منچستریونایتد روی خانواده او تأثیر منفی گذاشته است.

سرمربی سابق تیم ملی هلند گفت: "فکر می‌کنید این صحبت‌ها چه تأثیری روی همسر و بچه‌های من دارد؟ و یا نوه‌هایم؟ یا دوستانم؟ شما چه فکر می‌کنید؟"

لویی فان خال در ادامه گفت: "با این وضع شما فکر می‌کنید من الآن دوست دارم با رسانه‌های صحبت کنم؟ من تنها به خاطر قانون لیگ برتر اینجا هستم."

پس از حذف منچستریونایتد از لیگ قهرمانان اروپا و نتایج ضعیف این تیم در لیگ برتر انگلستان، گمانه‌زنی‌ها در مورد آینده فان خال افزایش پیدا کرد.

منچستریونایتد در شش مسابقه اخیر خود (در چارچوب رقابت های مختلف) نتوانسته بردی کسب کند و در رتبه پنجم جدول لیگ برتر انگلستان قرار دارد.

با اخراج ژوزه مورینیو ۵۲ ساله از چلسی، بسیاری او را جانشینی مناسب برای لویی فان خال می‌دانند.