مسی برنده توپ طلا شد

حق نشر عکس AFP

لیونل مسی، بازیکن بارسلونا و تیم ملی آرژانتین برای پنجمین‌بار برنده توپ طلای فیفا شد.

او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ چهار بار پیاپی برنده توپ طلا شد و از این نظر رکورد‌دار است. پس از مسی، کریستیانو رونالدو، رونالدو برزیلی و زین‌الدین زیدان سه بار برنده توپ طلا شده‌اند.

مسی پس از تصاحب این عنوان گفت: "بردن یک توپ طلای دیگر لحظه خاصی برایم بود به خصوص که در دو سال گذشته شاهد برنده شدن کریستیانو رونالدو بودم. می‌خواهم از کسانی که به من رای دادند تشکر کنم و همین‌طور از هم‌تیمی‌هایم که بدون کمک آن‌ها نمی‌توانستم برنده شوم. باورکردنی نیست، این پنجمین توپ طلای من بود، چیزی که حتی فراتر از رویاهایی است که آدم در بچگی می‌بیند."

لیونل مسی ۴۱.۳۳ درصد آرا را به خود اختصاص داد و پس از او رونالدو با ۲۷.۷۶ درصد و نیمار با ۷.۸۶ درصد، در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

لیونل مسی، به همراه نیمار هم‌بازیش در بارسلونا و کریستیانو رونالدو، ستاره رئال مادرید نامزهای نهایی تصاحب این جایزه بودند. رونالدو سال گذشته برنده این جایزه شد.

لیونل مسی امسال به لوئیس سوارز، نیمار و آندرس اینیستا، بازیکنان بارسلونا رای داد و رونالدو نیز به سه هم‌تیمی‌اش در رئال مادرید خامس رودریگز، کریم بنزما و گرث بیل رای داد.

____________________________________

حق نشر عکس Getty

در مراسم اهدای توپ طلای فیفا، همچنین تیم منتخب سال ۲۰۱۵ نیز معرفی شد:

تیاگو سیلوا (پاری‌سن‌ژرمن)، لوکا مودریچ (رئال مادرید)، مارسلو (رئال مادرید)، سرخیو راموس (رئال مادرید)، پل پوگبا (یوونتوس )، نیمار (بارسلونا)، دنی آلوز (بارسلونا)، لیونل مسی (بارسلونا)، آندرس اینیستا (بارسلونا) و کریستیانو رونالدو (رئال مادرید). مانوئل نویر دروازه‌بان منتخب فیفا هم به همراه بایرن مونیخ در قطر است به این مراسم نیامد.

لوئیس انریکه سرمربی بارسلونا به عنوان بهترین مربی سال انتخاب شد و کارلی لوید از تیم ملی آمریکا نیز به عنوان بهترین بازیکن زن سال انتخاب شد.

____________________________________

آرسن ونگر، سرمربی آرسنال، پیش از اهدای این جایزه پیش‌بینی کرده بود که مسی برنده می‌شود. او گفت: "من دشمن بزرگ توپ طلا هستم. با این که من این جایزه را دوست ندارم، اما بدون شک مسی برنده این جایزه خواهد شد. برنده باید بازیکن بارسلونا باشد، وقتی شما از بازیکنی از بارسلونا حرف می‌زنید، بدون شک مسی است."

کریستیانو رونالدو که سال گذشته برنده توپ طلا شد، امسال هم نمایش خوبی داشت. او در سال ۲۰۱۵ در ۵۲ بازی ۵۴ گل زد، در حالی که در سال گذشته میلادی مسی ۴۸ گل زد و نیمار ۴۱ بار دروازه حریفان را باز کرد.

با این حال به نظر می‌رسید که رونالدو هم پیش از اهدای مراسم قبول کرده بود که مسی برنده است: "برایم عجیب نیست که مسی بخت بیشتری برای بردن توپ طلا داشته باشد، اما خب من هم به یک دلیلی این جا هستم و همین طور هم نیمار."

رونالدو همچنین گفت که نامزدی توپ طلا علاوه بر استعداد نیازمند تلاشی سخت هم هست: "این که من هشت بار نامزد شده‌ام تصادفی نیست. استعداد بدون تلاش هیچ چیز نیست. من عاشق فوتبال و عاشق رکورد‌شکنی هستم."