نیمه‌نهایی اوپن استرالیا؛ ماری حریف نابودگر صرب شد

حق نشر عکس EPA

اندی ماری مرد شماره ۲ تنیس جهان با پیروزی مقابل میلوش رائونیچ کانادایی برای پنجمین‌بار به فینال اوپن استرالیا رسید و حریف نواک جوکوویچ شد.

ماری در مسابقه‌ای حساس و طولانی که ۵ ست طول کشید توانست با نتایج ۲-۶ و ۴-۶، (۷-۴) ۶-۷، ۵-۷، ۶-۴ مقابل بخت ۱۳ قهرمانی این مسابقات برنده شود.

این تنیس‌باز ۲۸ ساله روز یکشنبه و در فینال اولین گرند‌اسلم فصل تنیس جهان باید در برابر نواک جوکوویچ، مدافع عنوان قهرمانی و بهترین تنیس‌باز جهان بازی کند.

ماری گفت: "ست سوم خیلی سخت بود. او در تای‌برک حتی یک سرویس را هم از دست نداد و وقتی در این امتیازها کاری از شما برنمی‌آید ناامید کننده است. اما در طول بازی من بهتر توانستم دست او را روی سرویس‌ها بخوانم و این نکته‌ای حیاتی بود."

گذشته از اندی، برادر بزرگ‌تر او جمی ماری هم به فینال مسابقات دو نفره رسید و به این ترتیب برای اولین‌بار در تاریخ دو برادر توانسته‌اند در فینال انفرادی و دو نفره یک گرند‌اسلم به طور همزمان حاضر شوند. جمی ماری و برونو سوارس روز جمعه و در فینال دونفره مردان اوپن استرالیا با دنیل نستور و رادک استپانک بازی می‌کنند.

پیش از این نواک جوکوویچ تنیس‌باز صرب با پیروزی مقتدرانه مقابل راجر فدرر، دارنده ۱۷ گرند‌اسلم به فینال اوپن استرالیا رسیده بود.