رونالدو: اگر بقیه به خوبی من بودند، صدرنشین بودیم

کریستیانو رونالدو، ستاره رئال مادرید پس از باخت تیمش مقابل اتلتیکو مادرید گفت: "اگر همه بازیکنان ما در سطح من بودند شاید الان صدرنشین بودیم."

رئال مادرید در داربی مادرید یک بر صفر به رقیب همشهری‌ اتلتیکو مادرید باخت تا اولین شکست این تیم زیر نظر زین‌الدین زیدان رقم بخورد.

اکنون رئال مادرید ۹ امتیاز از بارسلونا، صدرنشین لالیگا و ۴ امتیاز از اتلتیکو عقب است.

شاگردان دیگو سیمئونه با این برد اولین تیم تاریخ لالیگا شدند که توانسته سه‌بار پیاپی رئال را در سانتیاگو‌برنابئو، ورزشگاه خانگی‌اش، شکست دهد.

رئال مادرید در آن مسابقه گرث بیل و مارسلو را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت و کریم بنزما هم از نیمه دوم به زمین آمد.

رونالدو گفت: "نمی‌خواهم به کسی بی‌احترامی کنم ولی وقتی بهترین بازیکنان را نداریم، بردن سخت‌تر می‌شود. من دوست دارم در کنار کریم، بیل و مارسلو بازی کنم. نمی‌خواهم بگویم که بقیه بازیکنان مثل لوکاس واسکس، خسه و مائتو کواچیچ بازیکنان خوبی نیستند. آن‌ها خیلی هم خوب هستند اما خب کیفیتشان مثل گروه قبلی نیست."

رونالدو که با روزنامه اسپانیایی "مارکا" گفت و گو می‌کرد، در پاسخ به خبرنگار این روزنامه که از او خواست منظورش را واضح‌تر بیان کند، گفت: "من درباره میزان آمادگی خودم صحبت می‌کنم. سطح خودم به عنوان یک بازیکن را نمی‌گویم. من از هیچیک از همبازیانم بهتر نیستم."

رونالدو همچنین گفت که اهمیتی به انتقادات رسانه‌ها از بازی‌اش نمی‌دهد: "من به حرف مطبوعات گوش نمی‌دهم. آمار و ارقام هرگز دروغ نمی‌گویند."

گرچه زیدان در هشت بازی اولش در لالیگا شکست‌ناپذیر باقی ماند، اما اختلاف این تیم با بارسلونا هم از دو امتیاز به نه امتیاز رسیده است.

سه روز پیش از داربی مادرید، اتلتیکو با آیندوهوون در زمین این تیم بازی کرد و به تساوی بدون گل رسید، در حالی که رئال کل هفته را استراحت کرده بود.

زیدان گفت: "ما آن‌قدر که فکر می‌کردیم برای این بازی آماده نبودیم. فقط می‌توانم بگویم که نتیجه تنها به آمادگی بدنی ما بستگی نداشت. بازیکنان باهم هماهنگ نبودند. آن‌ها چهارشنبه بازی کرده بودند و زمان کمتری برای استراحت داشتند. اما به شیوه بازیشان نگاه کنید، این مسئله به قدرت ذهنی بازمی‌گردد."

"ما تقریبا در همه چیز کمی کمبود داشتیم. به بازیکنان گفتم که باید کار را ادامه دهیم. از این نمایش نه من راضی هستم نه بازیکنان، اما نمی‌توانیم تسلیم شویم. من دقیقا می‌دانم کجای کارمان در این مسابقه ایراد داشت."