رئیس فرمول یک: زنان را نباید در 'فرمول یک' زیاد جدی گرفت

حق نشر عکس Getty

برنی اکلستون، رئیس مسابقات فرمول یک گفته است که رانندگان زن را "نباید جدی گرفت" و به باور او زنان از "نظر فیزیکی" توانایی راندن اتومبیل‌های پرسرعت را ندارند.

آقای اکلستون این سخنان جنجالی را در یک کنفراس بیان کرده است. او همچنین گفته که ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه باید "امور اجرایی اروپا" را در اختیار بگیرد.

رئیس ۸۵ ساله مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک همچنین ادعا کرده که مهاجران هیچ گونه تأثیر مثبتی در بهبود وضعیت بریتانیا نداشته اند.

پدربزرگ و مادربزرگ لوئیس همیلتون، قهرمان سه دوره مسابقات فرمول یک، مهاجرانی از جزیره‌ گرنادا واقع در دریای کارائیب است.

این برای اولین بار نیست که اظهارنظرهای برنی اکلستون باعث جنجال می‌شود، او در سال ۲۰۰۹ با ستایش از ادولف هیتلر او را مردی توصیف کرده بود که "می توانست کارها را درست انجام دهد."

اظهارنظر او در مورد رانندگان زن فرمول یک، واکنش های گسترده ای را در پی داشته است.

پیپا مان، راننده زن بریتانیایی که چهار بار در مسابقات ایندیاناپولیس ۵۰۰ در آمریکا شرکت کرده و یک بار هم قهرمان مسابقات ایندی لایت شده گفته است: "شاید باید یک نفر به او یادآوری کند که فرمان‌های اتومبیل‌های ایندی کار هیچ گونه نیروی کمکی ندارند و ما از قدرت بازوهایمان استفاده می کنیم."

سوزی ولف، راننده زن دیگری است که قصد دارد وارد رقابت‌های فرمول یک شود. او کار خود را در سال ۲۰۱۲ با تیم ویلیامز آغاز کرد.

او به مدت سه سال در مسابقات تمرینی و فعالیت‌های آزمایشی برای توسعه تیم ویلیامز شرکت داشت و جریان فصل ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در چهار مسابقه زمان گیری حضور یافت.