حمید سوریان سهمیه حضور در المپیک ریو را گرفت

حمید سوریان دارنده ۷ مدال طلای جهان و المپیک با حضور در فینال مسابقات انتخابی المپیک در استانبول، سهمیه حضور در المپیک ریودوژانیرو را به دست آورد.

حمید سوریان در وزن ۵۹ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم موفق شد در کمتر از ۲ دقیقه با نتیجه ۹ بر صفر ایوان لیزاتوویچ از کرواسی را شکست دهد. قهرمان المپیک لندن در دور سوم به مصاف اریک ویس از آلمان رفت و حریف را ۸ بر صفر برد.

سوریان در نیمه نهایی با دیمیترو سیمابالیوک، نفر سوم کشتی اروپا از اوکراین، روبرو شد و توانست با پیروزی ۸ بر صفر راهی فینال شود و سهمیه حضور در المپیک ریو را به دست آورد.

حمید سوریان که حضورش در المپیک ۲۰۱۶ ریو قطعی شده بود در دیدار فینال هم برابر تیلکه از آمریکا در مدت ۳۵ ثانیه به برتری ۸ بر صفر رسید و قهرمان شد.

خبر نگران کننده برای سوریان حضور کشتی‌گیر اسرائیلی در این وزن بود که با توجه به عدم حضور ورزشکاران ایرانی مقابل حریفان اسرائیلی می‌توانست مانع راهیابی سوریان به المپیک شود اما آندری ساریوک در دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی با ضربه فنی به سیمابالیوک از اوکراین باخت و حذف شد.

با کسب سهمیه وزن ۵۹ کیلوگرم توسط حمید سوریان در آخرین مرحله رقابت های گزینشی المپیک، تیم ملی کشتی فرنگی ایران هر ۶ سهمیه المپیک را بدست آورد و با ترکیب کامل راهی این رقابت‌ها خواهد شد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران نیز پیش از این ۶ سهمیه خود را بدست آورده بود.