جام قهرمانی آمریکا؛ مسی رکورد شکست، آرژانتین فینالیست شد

صحنه گل مسی از روی ضربه آزاد
توضیح تصویر،

صحنه گل مسی از روی ضربه آزاد

تیم ملی آرژانتین در مرحله نیمه‌نهایی جام قهرمانی قاره آمریکا یا 'کوپا آمریکای قرن'، تیم ملی آمریکا، میزبان مسابقات را با نتیجه چهار بر صفر شکست داد و به فینال مسابقات راه یافت.

در این مسابقه که در هیوستون تگزاس برگزار می‌شد، لیونل مسی، کاپیتان آرژانتین یکی از چهار گل تیمش را زد و با ۵۵ گل ملی عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال آرژانتین را به دست آورد.

ستاره ۲۸ ساله آرژانتین در بازی پیش تعداد گل‌های ملی خود را به ۵۴ رسانده بود و توانسته بود نام خود را در کنار گابریل باتیستوتا به عنوان بهترین گلزن تاریخ تیم ملی آرژانتین ثبت کند.

گونزالو ئیگواین (۲ گل) و ازکیل لاوزی گل‌های دیگر آرژانتین مقابل آمریکا را زدند.

مسی با پنج گل زده در این مسابقات پس از ادواردو وارگاس٬ مهاجم ۲۶ ساله شیلی که ۶ گل زده، در رده دوم بهترین گلزنان این مسابقات قرار دارد.

دیدار دیگر مرحله نیمه نهایی، امشب (چهارشنبه ۲۲ ژوئن) بین کلمبیا و شیلی برگزار می‌شود.

اگر شیلی که عنوان قهرمانی جام ملت‌های آمریکای جنوبی را در اختیار دارد و امسال قاطعانه به نیمه نهایی رسیده، بتواند کلمبیا را شکست دهد، فینال کوپا آمریکای ۲۰۱۵ بار دیگر تکرار می‌شود.

توضیح تصویر،

مسی بهترین گلزن تاریخ فوتبال آرژانتین شد

آرژانتین در چهار دوره گذشته جام ملت‌های آمریکای جنوبی سه بار به فینال رسیده، اما آخرین بار ۲۳ سال پیش قهرمان این مسابقات شده است.

این دوره ویژه که به مناسبت یکصدمین سالگرد آغاز این مسابقات (که پیش از سال ۱۹۷۵ قهرمانی آمریکای جنوبی نام داشت)، برای اولین بار در آمریکا برگزار می‌شود، "کوپای آمریکای قرن" نام دارد.

در این دوره علاوه بر ۱۰ تیم آمریکای جنوبی، ۶ تیم هم از منطقه کونکاکاف (آمریکای مرکزی، شمالی و حوزه دریای کارائیب) شرکت دارند و مسابقات در ۱۰ شهر ایالات متحده برگزار می‌شود.

دوره پیشین کوپا آمریکا سال گذشته در شیلی برگزار شد که با قهرمانی میزبان پایان یافت.