مسی از بازی برای تیم ملی آرژانتین کناره‌گیری می‌کند

حق نشر عکس Reuters

لیونل مسی، بازیکن تیم ملی آرژانتین و تیم بارسلونا گفته است که از حضور در بازیهای بین‌المللی کناره‌گیری می‌کند.

مسی گفته است که برای او بازی در "تیم ملی" تمام شده است.

مسی این تصمیم را پس از آن عنوان کرد که وی موفق نشد در فینال جام قهرمانی قاره آمریکا (کوپا آمریکا) ضربه پنالتی خود را در مقابل شیلی به ثمر برساند.

او افزود: "هر آنچه را که در توان داشتم، انجام دادم. قهرمان نشدن دردناک است."

شیلی موفق شد در دیدار نهایی "کوپا آمریکا" با ضربات پنالتی ۴ بر ۲ پیروز و قهرمان این دوره از رقابتها شود. تیم ملی شیلی با شکست دادن کلمبیا در مرحله نیمه‌نهایی، راهی فینال شد.

این دومین قهرمانی پی‌در‌پی شیلی در این مسابقات است.

مسی ۲۹ ساله، با بازی در مقابل شیلی ۱۱۲مین بار بود که برای تیم ملی آرژانتین بازی می‌کرد. او در سال ۲۰۰۵ برای اولین بار پیراهن تیم ملی کشورش را بر تن کرد.

تیم ملی آرژانتین در مرحله نیمه‌نهایی کوپا آمریکا، تیم ملی آمریکا، میزبان مسابقات، را با نتیجه چهار بر صفر شکست داد و به فینال مسابقات راه یافت.

در این مسابقه که در هیوستون تگزاس برگزار شد، لیونل مسی، کاپیتان آرژانتین یکی از چهار گل تیمش را زد و با ۵۵ گل ملی عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال آرژانتین را به دست آورد.

این دوره ویژه "کوپا آمریکا" که به مناسبت یکصدمین سالگرد آغاز این مسابقات (که پیش از سال ۱۹۷۵ قهرمانی آمریکای جنوبی نام داشت)، برای اولین بار در آمریکا برگزار شد، "کوپای آمریکای قرن" نام گرفت.

در این دوره علاوه بر ۱۰ تیم آمریکای جنوبی، ۶ تیم هم از منطقه "کونکاکاف" شرکت کردند و مسابقات در ۱۰ شهر ایالات متحده برگزار شد.

دوره پیشین "کوپا آمریکا" سال گذشته در شیلی برگزار شد که با قهرمانی میزبان پایان یافت.